সাধাৰণ মিস্ত্ৰীৰ পৰা ২০০ কোটিৰ মালিক, মাত্ৰ আঢ়ৈ বছৰতে ইউটিউব ভিডিঅ’ বনাই এই সাফল্য

সাধাৰণ মিস্ত্ৰীৰ পৰা ২০০ কোটিৰ মালিক, মাত্ৰ আঢ়ৈ বছৰতে ইউটিউব ভিডিঅ’ বনাই এই সাফল্য

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

সাধাৰণ মিস্ত্ৰীৰ পৰা ২০০ কোটিৰ মালিক, মাত্ৰ আঢ়ৈ বছৰতে ইউটিউব ভিডিঅ’ বনাই এই সাফল্য

শিক্ষাৰ ফালৰ পৰা কেৱল অষ্টম শ্ৰেণীলৈ পঢ়া এগৰাকী লোক। কৰ্ম জীৱনৰ আৰম্ভণি কৰিছিল এগৰাকী মিস্ত্ৰী হিচাপে। কিন্তু ভাগ্যৰ চকৰি সকলোৰে সদায়ে একে নাথাকে। ই এদিন ঘুৰিবই। তেনেই এক ঘটনা ঘটিছে এগৰাকী লোকৰ জীৱনত। যি বৰ্তমানে ২০০ কোটি টকাৰ মালিক।

মাত্ৰ আঢ়ৈ বছৰতে ইউটিউবত ভিডিঅ’ বনাই জিৰোৰ পৰা হিৰো হৈ পৰিছে এগৰাকী লোক। এদিন ১০০ টকাৰ কাৰণে হাহাকাৰ কৰা ব্যক্তি আজি ২০০ টকাৰ মালিক। তাৰোপৰি আছে ১০ টা ফ্লেট, কেইবাখনো বিলাসী বাহন।

সেই ব্যক্তিগৰাকীয়েই হৈছে জনপ্ৰিয় ইউটিউবাৰ অৰমান মালিক। দুগৰাকী পত্নী ৪ টা সন্তানেৰে সৈতে সংসাৰ থকা অৰমান মালিকে ঘৰুৱা পৰিস্থিতি দেখুৱাইয়ে এইদৰে জনপ্ৰিয় হৈ পৰে ।

সদ্যহতে এক সাক্ষাতত অৰমান মালিকে নিজেই সদৰি কৰে নিজৰ জীৱনৰ বিষয়ে। অষ্টম শ্ৰেণীত দুবাৰকৈ বেয়া কৰাৰ পাছত আৰু কোনোদিনে পঢ়া নহয়। কিন্তু বৰ্তমানে ২০০ কোটিৰ মালিক।

ইয়াৰ উপৰিও আছে ১০টা ফ্লেট, ইয়াৰে ৪ টাট অৰমানে পৰিয়ালৰ সৈতে নিজেই থাকে। অন্য কেইটাত ঘৰৰ কাম কৰা মানুহৰ লগতে তেওঁৰ লগত কাম কৰা দলৰ মানুহ বোৰ থাকে। বৰ্তমানে তেঁওলোকৰ নিজা ষ্টুডিঅ, ৬ জন এডিটৰ, ২ ড্ৰাইভাৰ, ৪ পি এছ ইউ, ৯ সহায়ক।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *