এখন এনে বিবাহ, য’ত স্বামী-স্ত্ৰী দুয়ো মহিলা, পাছে ৰাস্তালৈ ওলালে দুয়ো মাতৃ-কন্যা !

এখন এনে বিবাহ, য’ত স্বামী-স্ত্ৰী দুয়ো মহিলা, পাছে ৰাস্তালৈ ওলালে দুয়ো মাতৃ-কন্যা !

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

এখন এনে বিবাহ, য’ত স্বামী-স্ত্ৰী দুয়ো মহিলা, পাছে ৰাস্তালৈ ওলালে দুয়ো মাতৃ-কন্যা !

কোৱা হয় প্ৰেম-ভালপোৱা অন্ধ, ই কোনো জাতি-ধৰ্ম, বৰ্ণ আদিৰ বিচাৰ নকৰে। আজিকালিৰ দিনট এই সংজ্ঞা আৰু বহুখিনি উন্নত হৈ পৰিছে। আজিকালি পুৰুষ-মহিলাৰ লিংগ, বয়স আদিয়ো একাকাৰ প্ৰেমৰ আগত। যাৰ বাবেই আজি কালিৰ দিনত প্ৰায়ে সম লিংগৰ প্ৰেম তথা বিয়াৰ কথা পোহৰলৈ আহি থাকে।

তেনেই এক ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে। পাছে অন্যতকৈ অভিন্ন এই প্ৰেম বিবাহ। কিয়নো এগৰাকী শিক্ষয়ত্ৰীৰ সৈতে বিয়াত বহিল এগৰাকী ছাত্ৰী। এই ঘটনা আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ।

এই বিবাহত কেৱল লিংগৰেই পাৰ্থক্য নহয়, বয়সৰো বহুত পাৰ্থক্য দেখা যায়। শিক্ষক আৰু ছাত্ৰীৰ বয়সৰ পাৰ্থক্য ২৫ বছৰ। বিদ্যালয়ত পঢ়ি থাকোতে প্ৰিয় শিক্ষক আছিল সেই মহিলা।

পাছলৈ পঢ়া শেষ হোৱাৰ পাছতে সেই শিক্ষকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰি প্ৰেমৰ আদান প্ৰদান কৰি বিয়াত বহে। এই বিয়াত ছাত্ৰী তথা মোনিকা কেশমৰ বয়স ৩২ বছৰ আৰু শিক্ষয়ত্ৰী তথা পত্নীৰ তথা মিছেলৰ বয়স ৫৭ বছৰ।

বয়সৰ এই পাৰ্থৰ বাবেই বাহিৰলৈ ওলাই গলে মানুহে দুয়োকে মাতৃ-কন্যা বুলি অবিহিত কৰে। যি কথাত আৰম্ভণিতে দুয়োৰে বেয়া লাগিলেও আজিকালি এয়া সহজভাৱে লৈ হাঁহি উৰুৱাই দিয়ে দুয়ো।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *