ঘৰৰ এই ৫ স্থানত কোনোদিনে নাৰাখিব আইনা, অমংগলৰ প্ৰতীক

ঘৰৰ এই ৫ স্থানত কোনোদিনে নাৰাখিব আইনা, অমংগলৰ প্ৰতীক

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

ঘৰৰ এই ৫ স্থানত কোনোদিনে নাৰাখিব আইনা, অমংগলৰ প্ৰতীক

আইনা চোৱা সকলোৰে অভ্যাস। নিজকে সুন্দৰ কৰি ৰাখিবৰ বাবে আইনা চাবই। কৰবালৈ ওলাই যোৱাৰ সময়তো আইনা চোৱাটো যেন এক প্ৰকাৰৰ কৰ্তব্যৰ দৰে। কিদৰে সাজিব, কিদৰে পিন্ধিব এই সকলোবোৰ এখন আইনাৰ ওপৰতে নিৰ্ভৰ কৰে।

পছে এই সকলোৰে মাজত এনে কিছু লোক আছে যিয়ে প্ৰায় সময়তে আইনাত নিজকে চাই থাকে, বা আইনা চাই থাকিব ভাল পাই। সেই সকল লোকে ঘৰৰ বহু ঠাইতে আইনা লগাই থয়। কিন্তু আইনা সঠিত স্থানত নলগাৰ ফলত ঘৰলৈ অশান্তিৰ আগমণ ঘটে।

ঘৰৰ সামগ্ৰী ৰখা কোঠা অথবা ষ্টোৰ ৰুমত কেতিয়াও আইনা ৰাখিব নাপায়। এই স্থানত আইনা থলে সেই আইনাত আপুনি নিবিচৰা সামগ্ৰীৰ প্ৰতিবিম্ব পৰি থাকিব , যি আপোনাৰ মনলৈ বিৰূপ প্ৰভাৱ আনিব।

পাকঘৰত নাৰাখিব আইনা। বাস্তু শাস্ত্ৰ মতে পাকঘৰত আইনা ৰখাটো অশুভ কাৰক।

ঘৰৰ মুখ্য দ্বাৰত কেতিয়াও আইনা বা আইনা সদৃশ লগাব নালাগে। তেনে কৰিলে নকৰাত্মক শক্তি ঘৰলৈ প্ৰৱেশ কৰে।

চিৰি থকা ঠাইত কেতিয়াও আইনা লগাব নালাগে। চিৰি উঠা নমা কৰা দৃশ্য আইনাত প্ৰতিফলিত হোৱাটো অশুভ কাৰক। কিয়নো চিৰিত আপোনাৰ ওলোটা প্ৰতিবিম্ব প্ৰতিফলিত হয়। যি নিজৰ লগতে পৰিয়ালৰ উন্নতিত বাধা আনে। দুৰ্ঘটনা হোৱাৰো আশংকা।

বিচনাৰ কাষত বা বিছনাৰ ওপৰত কেতিয়াও আইনা লগাব নালাগে। মুখ্যত বিছনাৰ প্ৰতিবিম্ব যাতে আইনাত নপৰে তেনেদৰেহে আইনা ৰাখিব লাগে। আইনাত বিছনাৰ প্ৰতিবিম্ব পৰাটো অশুভ কাৰক। পাৰিবাৰিক জীৱনত ই সমস্যা কৰিব পাৰে।

আইনা সদায়ে ভাল পোহৰ থকা বা পোহৰ পৰা স্থানত ৰাখিব লাগে। য’ত আপোনাৰ প্ৰতিবিম্ব ভালদৰে পোহৰ পৰি থকা অৱস্থাত চাব পাৰে। ই ঘৰলৈ সকৰাত্মক শক্তি আনে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *