সাৱধান, new feature নতুন ফিচাৰে কৰিব পাৰে সমস্যা, বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰা হৈ পৰিব বন্ধ

সাৱধান, new feature নতুন ফিচাৰে কৰিব পাৰে সমস্যা, বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰা হৈ পৰিব বন্ধ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

সাৱধান, হোৱাটছ এপৰ নতুন ফিচাৰে কৰিব পাৰে সমস্যা, বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰা হৈ পৰিব বন্ধ

বিশ্বৰ সবাতোকৈ ব্যৱহৃত সামাজিক মাধ্যমৰ ভিতৰত অন্যতম হৈছে হোৱাটছএপ। এতিয়া কিছু ক্ষেত্ৰত এনে পৰিস্থিতি আহি পৰিছে যে, হোৱাটছ এপ নোহোৱাকৈ এতিয়া বহু লোকে একো কামেই কৰিব নোৱাৰে। এটা দিনো হোৱাটএপ বিহীন হৈ পাৰ কৰাটো টান হৈ পৰিছে কোনো কোনো লোকৰ বাবে।

পাছে বহু সুবিধা থকাৰ পাছতো এই হোৱাটছএপৰ সদব্যৱহাৰৰ সলনি বেয়া ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে কোনোৱে। নিতৌ বহুতো স্কেম আৰপ ঠগ প্ৰৱঞ্চাৰ খবৰ আহিবলৈ ধৰিছে।

যাৰ বাবেই সুৰক্ষাজনিত কাৰণত হোৱাটছএপে ব্যৱহাৰকাৰীৰ সুবিধাৰ বাবে বহু সুৰক্ষা বেষ্টনি তথা নতুন ফিচাৰ আনিছে। বেয়া কামৰ গতিবিধিবোৰ ৰোধ কৰিবৰ বাবেই হোৱাটছএপ কোম্পানীয়ে লৈছে নতুন পদক্ষেপ।

নতুনকৈ মুকলি কৰা ফিচাৰে এতিয়া সন্দেহজনক মেছেজ কৰা একাউণ্ট কিছু সময়ৰ বাবে নিজে নিজে বন্ধ হৈ যাব তথা অস্থায়ী ৰূপত ব্লক হৈ পৰিব। কতো কোনো ধৰণৰ বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰিব নোৱাৰিব।

অৱশ্যে ব্লক হৈ গলেও নতুন ফিচাৰ অনুসৰি বাৰ্তা তথা মেছেজ আহি থাকিব। কেৱল নিজেহে কাকো কোনো মেছেজ দিব নোৱাৰিব।

কোন ধৰণৰ একাউণ্ট নিষিদ্ধ কৰা হৈছে- প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে নতুন বৈশিষ্ট্যই এনে একাউণ্টৰ পৰা সহজেই ধৰা পেলাব য’ৰ পৰা কোনো ধৰণৰ গালি-গালাজ কৰা হৈছে বা স্পেম বা অন্যান্য নিয়ম উলংঘা হৈছে। তেনে ধৰণৰ কোনো সন্দেহজনক দেখা পোৱাৰ লগে লগে বাৰ্তাৰ সুবিধা ব্লক কৰিব।

অৱশ্যে হোৱাটছএপৰ নতুন ফিচাৰে প্ৰথমে সেই একাউণ্টৰ গৰাকীক সকীয়নি হিচাপে সাময়িক ভাৱে একাউ্ট ব্লক কৰি দিব , পাছত পুনৰ তেনে কৰিলে সেই হোৱাটছএপ একাউণ্ট চিৰদিনৰ বাবে বন্ধ হৈ যাব।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *