এপ্ৰিলত দুদিনৰ ব্যৱধানত ৰাশি সলনি কৰিব মঙ্গল-শুক্ৰই, চাৰি ৰাশিৰ উন্নতি কোনোৱে ৰখাব নোৱাৰে

এপ্ৰিলত দুদিনৰ ব্যৱধানত ৰাশি সলনি কৰিব মঙ্গল-শুক্ৰই, চাৰি ৰাশিৰ উন্নতি কোনোৱে ৰখাব নোৱাৰে

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

 NB NEWS-  এপ্রিলৰ শেষৰ দুদিনৰ ব্যৱধানত ৰাশি সলনি কৰিব দুটাকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ গ্ৰহই। ২৩ এপ্ৰিলত মীন ৰাশিত প্ৰৱেষ কৰিব মঙ্গলে। ইয়াৰ ঠিক দুদিন পাছতেই ২৫ এপ্ৰিলত মীনৰ পৰা বাহিৰলৈ আহি মেষ ৰাশিৰ প্ৰৱেশ কৰিব শুক্ৰই। জ্য়োতিষ শাস্ত্ৰমতে এই দুই গ্ৰহকেই অত্যন্ত গুৰুত্বপূৰ্ণ স্থান প্ৰদান কৰা হৈছে। ইফালে মঙ্গল হৈছে গ্ৰহৰ সেনাপতি। শক্তি, সাহস, পৰাক্ৰম, ভূমি, তেজ আদিক কাৰক গ্ৰহ হৈছে মঙ্গল। অন্যহাতে শুক্ৰ দৈত্যসকলৰ গুৰু। কিন্তু সুখ, সমৃদ্ধি, প্ৰেম, ভোগ বিলাসিতা প্ৰদান কৰে শুক্ৰৰ শুভ অৱস্থাই। দুদিনৰ ব্য়ৱধানত এই দুই গ্ৰহৰ ৰাশি পৰিবৰ্তন চাৰি ৰাশিৰ জাতকৰ বাবে অত্যন্ত শুভ। কাৰণ এই সাল সলনিয়ে উন্নতি আৰু সুখ বৃদ্ধিৰো কাৰক হ’ব পাৰে।

মেষ ৰাশি

মঙ্গল আৰু শুক্ৰৰ ৰাশি পৰিবৰ্তনৰ ফলত মেষ ৰাশিৰ জাতকৰ ভাগ্যোদয় হ’ব। এই ৰাশিৰ চাকৰিয়াল জাতকৰ চাকৰিত উন্নতিৰ প্ৰৱল সম্ভাৱনা আছে। অন্যহাতে ব্য়ৱসায়ী মেষ জাতকে এই সময়ত ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। আপোনাৰ আয় ক্ৰমশ বাঢ়িব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত আৱদ্ধ মেষৰ জাতকে সুখৰ সময় কটাব। জীৱনসংগীৰ সৈতে ভাল সময় কটাব।

বৃষ ৰাশি

জ্য়োতিষ গণনা অনুসৰি এই দুই গ্ৰহৰ গোচৰৰ ফলত বৃষ ৰাশিৰ জাতকৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত উন্নতি হ’ব। ভাগ্যৰ সংগ পাব এই ৰাশিৰ জাতকে। দীৰ্ঘদিন ধৰি কোনো কাম ৰৈ থাকিলে এইবাৰ পূৰ্ণ হ’ব। ইয়াৰ ফলত লাভৰ পৰিণাম বৃদ্ধি হ’ব। অৰ্থাভাৱ দূৰ হ’ব। আনকি ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধিৰো প্ৰৱল যোগ আছে।

কন্য়া ৰাশি

মঙ্গল আৰু শুক্ৰৰ ৰাশি পৰিবৰ্তনে কন্য়াৰ জাতকৰ বাবে লাভৰ খবৰ আনিব। এই সময়ত শত্ৰুক পৰাজিত কৰিব পাৰিব। দীৰ্ঘদিন ধৰি পুৰণা ৰোগত আক্ৰান্ত থাকিলে এই সময়ত মুক্তি পাব। আদালতত দীৰ্ঘদিন ধৰি কোনো আইনী গোচৰ থাকিলে জয়লাভৰ প্ৰৱল সম্ভাৱনা আছে। চাকৰিত নতুন সুযোগ পাব।

তুলা ৰাশি

আপোনাৰ ব্যয় নিয়ন্ত্ৰণ ৰখাৰ পৰামৰ্শ দিছে জ্যোতিষ শাস্ত্ৰই। আয় বৃদ্ধিৰ যোগ আছে। অৰ্থ আগমনৰ পৰিমাণ বাঢ়িব। পাৰিবাৰিক জীৱনত আনন্দ থাকিব। ভাগ্যৰ পূৰ্ণ সংগ লাভ কৰিব এই ৰাশিৰ জাতকে। ৰোগৰ পৰা মুক্তি পাব। পৰিয়ালৰ সহযোগিতা লাভ কৰিব এই ৰাশিৰ জাতকে। জীৱনসংগীৰ সৈতে ভাল সময় কটাব। ব্যৱসায়ত লাভ হ’ব।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *