আয় কমিলেও সুখৰ জীৱন কটাব, ২০২৪ত মানি চলক এইকেইটা নিয়ম, হুৰাহুৰে বাঢ়িব আপোনাৰ বেংক বেলেন্স

আয় কমিলেও সুখৰ জীৱন কটাব, ২০২৪ত মানি চলক এইকেইটা নিয়ম, হুৰাহুৰে বাঢ়িব আপোনাৰ বেংক বেলেন্স

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

অসম লাইভ২৪ঃ বাস্তু শাস্ত্ৰ আৰু ধৰ্ম গ্ৰন্থত এনে কিছু নিয়ম আছে যিসমূহ মানি চলিলে জীৱনত উন্নতি আৰু সমৃদ্ধি লাভ কৰিব পাৰি। ইয়াৰোপৰি লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদো আপোনাৰ ওপৰত থাকে। ব্যস্ততাৰে ভৰা জীৱনত আমি বহুতেই এই সাধাৰণ নিয়মসমূহ পালন কৰিবলৈ পাহৰি যাওঁ। ইয়াৰ ফলত জীৱনত নানান সমস্যা আহে। বিশেষকৈ আৰ্থিক সমস্যা আহে। বাস্তু শাস্ত্ৰ মানি নচলাৰ ফলতেই আয়তকৈ ব্যয়ৰ পৰিমান বৃদ্ধি পায়। বাস্তু শাস্ত্ৰত এনে কিছু নিয়মৰ কথা কোৱা হৈছে যিসমূহ নিয়ম মানি চলিলে ব্যক্তিয়ে নানান সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰে। ২০২৪চনত এই নিয়মসমূহ মানি চলিলে সুখী আৰু সমৃদ্ধ জীৱনযাপন কৰিব পাৰিব আপুনিও।

ঘৰ কেনেকৈ মোহাৰিব
বাস্তু শাস্ত্ৰ অনুসৰি প্ৰতিদিনেই ঘৰ মোহৰাৰ সময়ত পানীৰ সৈতে নিমখ মিহলাই দিব। ইয়াৰ ফলত ঘৰৰ পৰা নেতিবাচক শক্তিৰ প্রভাৱ দূৰ হ’ব আৰু ইতিবাচক শক্তিৰ সঞ্চাৰ হ’ব। ইয়াৰোপৰি পৰিয়ালৰ সমস্ত সমস্যা দূৰ হ’ব। অনাবশ্যক ব্যয় কমিব। ইয়াৰ ফলত ২০২৪ চনত অৰ্থ সঞ্চয় কৰিব পাৰিব। দেওবাৰ, মঙলবাৰ আৰু বৃহস্পতিবাৰে এনেকৈ ঘৰ মোহাৰিব।

টোপনিৰ পূৰ্বেই কৰক এই কাম
নিশা টোপনি যোৱাৰ পূৰ্বে ভৰি ধুই ল’ব। ভৰি ধুই ভালকৈ মোহাৰি বিচনালৈ যাব। প্ৰতিদিনেই এই সহজ কামটো কৰিলে ক্লান্তি আৰু দুশ্চিন্তা দূৰ হ’ব। ব্যক্তিৰ মাজত ইতিবাচক শক্তিৰ প্ৰবাহ বৈ থাকিব। ইয়াৰ ফলত লক্ষ্য লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

ঘৰৰ বাহিৰত আবৰ্জনা গোটাই নথ’ব
আৰ্থিক উন্নতি আৰু ভাগ্যৰ বাবে পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতা বজায় ৰখা অত্যন্ত জৰুৰী। ঘৰৰ আশে-পাশে যাতে আৱৰ্জনা জমা নাথাকে সেই দিশত লক্ষ্য ৰাখিব। ঘৰত প্ৰতিদিনে পূজা কৰাৰ পূৰ্বে চৌপাশ পৰিষ্কাৰ লওক। পাৰিলে গংগাজল ছটিয়াওক। ইয়াৰ ফলত ঘৰত লক্ষ্মীৰ আগমন ঘটে। ঘৰৰ সকলো সমস্যা দূৰ হয়। সন্ধিয়া ঘৰত বা পূজা ঘৰত দুটাকৈ প্ৰদীপ জ্বলাই ৰাখিব। ২০২৪ত এই উপায়সমূহ অৱলম্বন কৰিলে উন্নতিৰ পথ প্ৰশস্ত হ’ব।

কৰ্পূৰেৰে আৰতি কৰিব
২০২৪ চনৰ পৰা পূজাৰ সময়ত নিয়ম কৰি কৰ্পূৰৰ আৰতি কৰিব। পুৱা আৰু সন্ধিয়া পূজাৰ এই নিয়ং পালন কৰিব। কৰ্পূৰৰ গোন্ধ ঘৰৰ চুকে কোণে বিয়পি পৰিব। ইতিবাচক আৰু ঐশ্বৰিক শক্তিক এই গোন্ধই আকৃষ্ট কৰে। কৰ্পূৰৰ পৰা ওলোৱা ধোঁৱাই বিশ্বব্ৰহ্মাণ্ডৰ শক্তিৰ সৈতে যুক্ত হয়। এই উপায়েৰে জীৱন আৰু কেৰিয়াৰত উন্নতিৰ যোগ তৈয়াৰ হয়।

প্ৰতিদিনেই পাঠ কৰক এই স্তোত্ৰ
ঘৰত প্ৰতিদিনেই লক্ষ্মী স্তোত্ৰ পাঠ কৰিব। এই স্তোত্ৰই ধন লাভৰ পথ প্ৰশস্ত কৰে। ইয়াৰোপৰি অৰ্থ সঞ্চয়ৰ পথো প্ৰশস্ত হয়। এনেকৈ দৈনিক পাঠ কৰিলে ব্যক্তিৰ ওপৰত লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ বৰষে। লক্ষ্মী স্তোত্ৰ পাঠ কৰিলে প্ৰতিদিনেই পূজাৰ পাছত আপুনি এই পাঠ কৰিব পাৰে।

২০২৪ত ভুলতো এই কাম নকৰিব
বহুতেই খাদ্য গ্ৰহণ কৰোতে পঢ়াশুনা বা অফিচৰ কাম কৰি থাকে। এইয়া অত্যন্ত অশুভ। ২০২৪ত এই অভ্যাস ত্যাগ কৰক। ইয়াৰ বাবেই আৰ্থিক লোকচান হয়। স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাইয়ো দেখা দিয়াৰ কাৰণ এইসমূহ অভ্যাসেই।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *