চাহৰ দৰে সেৱন কৰে সাপৰ এইবিধ দ্ৰব্য, সেনা সকলেও শক্তিবৰ্ধক হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰে এইখন দেশত

চাহৰ দৰে সেৱন কৰে সাপৰ এইবিধ দ্ৰব্য, সেনা সকলেও শক্তিবৰ্ধক হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰে এইখন দেশত

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

চাহৰ দৰে সেৱন কৰে সাপৰ এইবিধ দ্ৰব্য, সেনা সকলেও শক্তিবৰ্ধক হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰে এইখন দেশত

মানুহে সাধাৰণতে সাপলৈ ভয় কৰে আৰু ইয়াৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ চেষ্টা কৰে। সাপ বিষাক্ত হওঁক বা নহঁওক, সাপৰ পৰা সদায়ে দূৰতে বিদুৰ। আনহাতে বিশ্বত এনে এখন দেশ আছে য’ত সাপৰ সৈতে সহবাস কৰা বুলি কলেও ভুল কোৱা নহব।

কিয়নো দেশখনত চাহৰ দৰে সেৱন কৰে সাপৰ তেজ। শক্তিবৰ্ধক, বহু বেমাৰৰ প্ৰতিশোধক হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা সাপৰ তেজ। সেই দেশখন হৈছে ইণ্ডোনেছিয়া। ইয়াত সৈনিকৰ পৰা আৰম্ভ কৰি সাধাৰণ মানুহলৈকে সকলোৱে সাপৰ তেজ খায়।

ইণ্ডোনেছিয়াৰ জনসাধাৰণৰ মতে এইটো প্ৰকৃতিয়ে মানুহক দিয়া উপহাৰ, যিটো সম্পূৰ্ণৰূপে ব্যৱহাৰ কৰা উচিত। সেই কাৰণেই এই দেশৰ খাদ্য বজাৰতো ঘন পিঞ্জৰাত জীয়া সাপ দেখা পোৱা যায়।

ইণ্ডোনেছিয়াত পৰম্পৰাগত চিকিৎসা বিজ্ঞানৰ বিশ্বাস হাজাৰ হাজাৰ বছৰ ধৰি চলি আহিছে। এই চিকিৎসাৰ অধীনত বন্যপ্ৰাণী আৰু উদ্ভিদে যিকোনো ৰোগ নিৰাময় কৰে বুলি দাবী কৰা হয়।

সাপৰ দ্বাৰা ছালৰ ৰোগ চিকিৎসাৰ কথা ১০০ খ্ৰীষ্টাব্দত প্ৰথম উল্লেখ পোৱা যায়। ইণ্ডোনেছিয়াত ছালৰ গুৰুতৰ সমস্যা থকা ৰোগীক সাপৰ ছালৰ পাল্প বনাই প্ৰয়োগ কৰি চিকিৎসা কৰা হৈছিল।

হৃদৰোগীক সাপৰ বিষ দিয়া হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে যদি মদ খোৱাৰ পূৰ্বে সাপৰ পৰা প্ৰস্তুত কৰা ঔষধ সেৱন কৰা হয়, তেনেহ’লে মদ্যপানে যকৃতত কোনো প্ৰভাৱ পেলাব নোৱাৰে আৰু মদ্যপায়ীজন সদায় সুস্থ হৈ থাকে।

ইয়াত ৰেষ্টুৰেণ্ট আদিতো সাপৰ তেজ উপলব্ধ। অৱশ্যে ইয়াৰ বাবে জংঘলৰ পৰা সাপ ধৰি আনি এনেদৰে ব্যৱসায় নকৰে। এই দেশত প্ৰায় অধিকাংশ লোকৰ ঘৰতে সাপৰ খেতি কৰা হয় । একো একোখন সাপৰ ডাঙৰ ডাঙৰ ফাৰ্ম আছে এই দেশত।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *