শলঠেকত বাবা ৰামদেৱ, উপস্থিত হোৱাৰ নিৰ্দেশ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত

শলঠেকত বাবা ৰামদেৱ, উপস্থিত হোৱাৰ নিৰ্দেশ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

শলঠেকত বাবা ৰামদেৱ, উপস্থিত হোৱাৰ নিৰ্দেশ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত

আয়ুৰ্বেদিক কোম্পানী পতঞ্জলিৰ প্ৰতিষ্ঠাতা যোগ গুৰু বাবা ৰামদেৱ শলঠেকত পৰিছে। উচ্চতম ন্যায়ালয়ে নিৰ্দেশনা দিয়ে, অনতি পলমে উপস্থিত হ’ব লাগিব ন্যায়ালয়ত। লগতে কোম্পানীটোৰ প্ৰৱন্ধ নিৰ্দেশক আচাৰ্য বালকৃষ্ণকো একে নিৰ্দেশনা।

জনতাক ভ্ৰমিত কৰা বিজ্ঞাপন দিয়া বুলি ন্যায়ালয়ত উপস্থিত হোৱাৰ বাবে নিৰ্দেশনা উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ। বেমাৰৰ ক্ষেত্ৰতে ভ্ৰমিত কৰা ঔষধৰ বিজ্ঞাপন দিয়াৰ অভিযোগ পতঞ্জলিৰ বিৰুদ্ধে।

ন্যায়লয়ে পূৰ্বে কোম্পানীটোক আৰু বালকৃষ্ণক অবমাননা কৰাৰ পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰিছিল। পাছে কোম্পানীটোৰ ফালৰ পৰা সেই পত্ৰৰ কোনো ধৰণৰ উত্তৰ নিদিয়ে ৰামদেৱ অথবা আচাৰ্য বালকৃষ্ণই। যাৰ পাছতে এইদৰে এইবাৰ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত উপস্থিত থকাৰ নিৰ্দেশ দিয়ে।

উল্লেখ্য যে, ইয়াৰ পূৰ্বেও পতঞ্জলী কোম্পানীয়ে ন্যায়ালয়ৰ পৰা ধমকি খাইছিল। বহু ঔষধৰ ক্ষেত্ৰত ইয়াৰ প্ৰতিকাৰৰ ওপৰত দাবি কৰা ভুল কথাৰ বাবে ধমকি পাইছিল ন্যায়ালয়ৰ পৰা।

কোম্পানীটোৱে দাবি কৰিছিল যে, তেওঁলোকৰ ঔষধে ডাইবেটিছ আৰু এস্থেমা ৰোগ সম্পূৰ্ণ ৰূপে নোহোৱা কৰি দিব পাৰে। উল্লেখ্য যে বিগত বৰ্ষৰ নৱেম্বৰ মাহতে প্ৰথমখন জাননি লাভ কৰিছিল কোম্পানীটোৱে।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *