কোনো অন্য সামগ্ৰী নহয়, এইবাৰ সৌন্দৰ্য চৰ্চাত ব্যৱহাৰ কৰক চামুচ, বলিৰেখা আঁতৰাৰ লগতে কৰিব এই কাম

কোনো অন্য সামগ্ৰী নহয়, এইবাৰ সৌন্দৰ্য চৰ্চাত ব্যৱহাৰ কৰক চামুচ, বলিৰেখা আঁতৰাৰ লগতে কৰিব এই কাম

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

কোনো অন্য সামগ্ৰী নহয়, এইবাৰ সৌন্দৰ্য চৰ্চাত ব্যৱহাৰ কৰক চামুচ, বলিৰেখা আঁতৰাৰ লগতে কৰিব এই কাম

আমি খাদ্য খাবলৈ চামুচ ব্যৱহাৰ কৰো। কিন্তু আপুনি জানেনে যে চামুচেৰেও ছালৰ যত্ন ল’ব পাৰি। যদি আপোনাৰ হাতত ছালত মালিচ কৰিবলৈ কোনো সঁজুলি নাই, তেন্তে ইয়াৰ বাবে চামুচও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

চামুচেৰে মালিচ কৰিলে আপুনি চেহেৰাৰ বলিৰেখা আঁতৰ কৰাৰ লগতে ছালৰ উজ্জলতা বৃদ্ধি কৰে, লগতে আন বহুতো সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰে। চামুচেৰে ছালৰ যত্ন কেনেকৈ লব পঢ়ক-

বৰফৰ চামুচ ব্যৱহাৰ কৰক
চামুচখন পোনে পোনে ছালত লগাব নালাগে। এই প্ৰক্ৰিয়াটোক চামুচ ফেচিয়েল বুলি কোৱা হয়। চামুচখন গোটেই দিনটো ফ্ৰীজত ৰাখি ৰাতি শুৱাৰ পূৰ্বে চামুচেৰে ছালখন মালিচ কৰক। ইয়াৰ ফলত মুখৰ তেজ চলাচল উন্নত হয় আৰু ছালৰ লগত জড়িত প্ৰতিটো সমস্যাৰ পৰা সকাহ পোৱাৰ লগতে ই গ্ল’য়িং ছালো দিয়ে।

ৰাতি শুৱাৰ পূৰ্বে ব্যৱহাৰ কৰক এনেদৰে-
প্ৰথমে ফেচ ৱাশ্বৰ দ্বাৰা মুখখন ভালদৰে ধুব, যাতে মুখৰ পৰা সকলো ধুলি – মলি আঁতৰি যায়। এতিয়া ইয়াৰ পিছত মুখত নাইট ছিৰাম বা মইশ্ব’ৰাইজাৰ লগাই লব। যাতে চামুচেৰে মালিচ কৰাৰ সময়ত এক মসৃণ ছাল পায়। তাৰ পিছত ফ্ৰীজত ৰখা চামুচখনত নাৰিকল তেল সানি তাৰ পিছত পিছফালৰ ফালেৰে ছালখন মালিচ কৰক।

মালিচ কেনেকৈ কৰিব?
চামুচৰ পিছফালৰ অংশৰে লঘু চাপ দি ছালত ওপৰৰ ফালে মুখ কৰি লাগে লাহে মালিচ কৰি দিব। কেৱল গালতেই নহয়, নাক আৰু তাৰ পিছত কপালত মালিচ কৰিব।পাছত ডিঙিতো চামুচেৰে মালিচ কৰিব লাগে। এই প্ৰক্ৰিয়াটো কমেও ১০ৰ পৰা ১৫ মিনিটলৈকে কৰক। মাজতে চামুচখনত পুনৰ নাৰিকল তেল সানি লব প্ৰয়োজন অনুসাৰে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *