নিৰ্বাচনৰ প্ৰচাৰৰ মাজতে কংগনা ৰানাৱতৰ সাজ-পোচাকক লৈহে বিশেষ চৰ্চা, পিন্ধিছে এনে কাপোৰ-ঘুৰি ঘুৰি চাইছে জনতাই

নিৰ্বাচনৰ প্ৰচাৰৰ মাজতে কংগনা ৰানাৱতৰ সাজ-পোচাকক লৈহে বিশেষ চৰ্চা, পিন্ধিছে এনে কাপোৰ-ঘুৰি ঘুৰি চাইছে জনতাই

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

নিৰ্বাচনৰ প্ৰচাৰৰ মাজতে কংগনা ৰানাৱতৰ সাজ-পোচাকক লৈহে বিশেষ চৰ্চা, পিন্ধিছে এনে কাপোৰ-ঘুৰি ঘুৰি চাইছে জনতাই

বলীউডৰ মোহময়ী অভিনেত্ৰী কংগনা ৰানাৱতে এইবাৰ ৰাজনীতিৰ পথাৰত ভৰি দিয়ে নিৰ্বাচন খেলিবলৈ নামি পৰিছে। নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰতো ব্যস্ত অভিনেত্ৰীগৰাকী। গৃহ ৰাজ্য হিমাচল প্ৰদেশৰ মান্দী সমষ্টিৰ পৰা বিজেপিৰ হৈ নিৰ্বাচন খেলিব কংগনাই।

যাৰ বাবে এতিয়া সমগ্ৰ দেশৰ ভিতৰতে আকৰ্ষণৰ কেন্দ্ৰবিন্দু হৈ পৰিছে মান্দী সমষ্টি আৰু অভিনেত্ৰী কংগনা। কংগনাই য’তেই গৈছে প্ৰচাৰ চলাবলৈ তাতেই ভিৰ হৈছে মানুহৰ।

কাকো কতো মাতিব লগা হোৱা নাই, কাকো কতো অহা যোৱা খৰচ দিব লগা হোৱা নাই, কাকো কতো কোনো ধৰণৰ প্ৰৰোচনাও কৰা হোৱা নাই কংগনাৰ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰৰ সভাত উপস্থিত থাকিবৰ বাবে। কংগনা বুলি নাম শুনিয়েই স্বতঃস্ফুৰ্তভাৱে ওলাই আহিছে জনতা।

পাছে নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰৰ সলনি কংগনাৰ সাজ-পাৰক লৈহে এতিয়া বেলেগ খবৰ ভাইৰেল হবলৈ ধৰিছে। কিয়নো প্ৰতিখন সভাতেই বিভিন্ন সাজপাৰত দেখা গৈছে অভিনেত্ৰীগৰাকীক।

প্ৰকৃততে কংগনা ৰানাৱত হিমাচল প্ৰদেশৰ মান্দী জিলাৰ জাহুৰ ভাম্বলাৰ বাসিন্দা। মান্দীত নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰৰ সময়ত কংগনা ৰানাৱটে বেছিভাগেই ৰেলী আৰু সভাত শাৰী আৰু হিমাচলৰ পাহাৰী জনজাতীয় সাজপোচাক পিন্ধিছিল।

কংগনা ৰানাৱটে যেতিয়া কুল্লু ভ্ৰমণলৈ গৈ মানালি আৰু কুল্লুৰ আশে-পাশে প্ৰচাৰ চলাইছিল, তেতিয়া কুল্লৱী সাজ-পোছাক পিন্ধা দেখা গৈছিল।

কুল্লুৰ পিছত কংগনাই চাম্বাৰ ভৰমূৰলৈ গৈছিল। সেই সময়ত কংগনাক চাম্বাৰ পৰম্পৰাগত সাজ-পোছাক লুয়ানচাদি ডোৰা পিন্ধা দেখা গৈছিল।

কিন্নাউৰ জিলাও মণ্ডী লোকসভাৰ আসনত পৰে। ইয়াতো কংগনাই প্ৰচাৰ চলাইছিল আৰু কিন্নৌৰী চাদৰ আৰু পোছাক পিন্ধি জনসভাত উপস্থিত হৈছিল।

কিন্নাউৰৰ পিছত কংগনাই শিমলাৰ ৰামপুৰত প্ৰচাৰ চলাই, তাত ধাতু, চুট আৰু টোপোলা পিন্ধি জনসভাত উপস্থিত হৈছিল, যি সাজ শিমলাৰ পৰম্পৰাগত সাজ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *