অভিলেখ গঢ়ি পঞ্চমবাৰৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰপতি হোৱাৰ দিশে ব্লাডিমিৰ পুটিন

অভিলেখ গঢ়ি পঞ্চমবাৰৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰপতি হোৱাৰ দিশে ব্লাডিমিৰ পুটিন

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

অভিলেখ গঢ়ি পঞ্চমবাৰৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰপতি হোৱাৰ দিশে ব্লাডিমিৰ পুটিন

বয়স যিমানে বাঢ়ি গৈ আছে সিমানেই জনপ্ৰিয়তাও বৃদ্ধি পাই গৈ আছে ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ব্লাডিমিৰ পুটিনৰ। জনপ্ৰিয়তা হ্ৰাস হোৱাৰ নামেই নাই পুটিনৰ। যাৰ পৰিণতিত অভিলেখ গঢ়ি পঞ্চমবাৰৰ বাবে দেশখনৰ ৰাষ্টপতি হোৱাৰ দিশে অগ্ৰসৰ হৈছে পুটিন।

জয় একপ্ৰকাৰ নিশ্চিতই হৈ পৰিছে পুটিনৰ। কিয়নো বিৰোধত থকা সকলৰ জনপ্ৰিয়তা আৰু শক্তি পুটিনৰ তুলনাত তেনেই নগন্য। কোনো শক্তিশালী প্ৰাৰ্থীয়েই নাই পুটিনৰ বিৰুদ্ধে।

উল্লেখ্য যে, ৰাচিয়াত আজি ১৫ মাৰ্চৰ পৰা আৰম্ভ হৈ ১৭ মাৰ্চলৈ তিনিদিনিয়াকৈ অনুষ্ঠিত হ’ব ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচন। সাধাৰণ জনতাই প্ৰকাশ কৰা অনুসৰি এয়া কেৱল এক আনুষ্ঠানিকতা মাথোন, পুটিনৰ বিজয় প্ৰায় নিশ্চিত।

আনহাতে ৰাছিয়া আৰু ইউক্ৰেইনৰ মাজত হৈ থকা যুদ্ধৰ বাবেও এই নিৰ্বাচনে এক সকৰাত্মক দিশ হিচাপে লগ দিব পুটিনৰ।

ৰাছিয়াত এইবাৰেই প্ৰথম তিনিদিনিয়াকৈ ভোট গ্ৰহণ চলিব। পপুলাৰ ভোটৰ জৰিয়তে ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচিত হ’ব। অৰ্থাৎ যিগৰাকী প্ৰাৰ্থীয়ে ৫০ শতাংশতকৈ অধিক ভোট লাভ কৰে তেখেতেই জয়ধ্বজা উৰুৱাই। যদিহে তেনে নহয় তেন্তে পুনৰ নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত কৰা হয়।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *