ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত ভয়ংকৰ দুৰ্ঘটনা, নিয়ন্ত্ৰণ হেৰুৱাই প্ৰচণ্ড জোৰে ট্ৰাকত খুন্দা মৰাৰ ফলত নিহত ৬ লোক

ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত ভয়ংকৰ দুৰ্ঘটনা, নিয়ন্ত্ৰণ হেৰুৱাই প্ৰচণ্ড জোৰে ট্ৰাকত খুন্দা মৰাৰ ফলত নিহত ৬ লোক

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত ভয়ংকৰ দুৰ্ঘটনা, নিয়ন্ত্ৰণ হেৰুৱাই প্ৰচণ্ড জোৰে ট্ৰাকত খুন্দা মৰাৰ ফলত নিহত ৬ লোক

যোৱা নিশা সংঘটিত োহৱা এক শোকাৱহ পথ দুৰ্ঘটনাত প্ৰাণ হেৰুৱালে ৬ গৰাকীকৈ লোকে। ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাই পথত সংঘটিত হৈছে এই দুৰ্ঘটনাটো। নিয়ন্ত্ৰণ হেৰুৱাই এখন ট্ৰাকত প্ৰচণ্ড জোৰে খুন্দা মৰাৰ ফলতে এই দুৰ্ঘটনাটো সংঘটিত হয়।

এই শোকাৱহ পথ দুৰ্ঘটনাটো সংঘটিত হৈছে উত্তৰ প্ৰদেশৰ গাজিয়াবাদত।তথ্য অনুসৰি গাজিয়াবাদৰ হাপুৰ জিলাৰ ০৯ নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ আল্লাহবাখশপুৰ টোল প্লাজাৰ সমীপত এখন বাহন নিয়ন্ত্ৰণৰ বাহিৰলৈ গৈ ডিভাইডাৰ পাৰ হৈ সিপাৰ পায়।

ডিভাইডাৰৰ সিপাৰে গৈ এখন ট্ৰাকত প্ৰচণ্ড জোৰে খুন্দা মাৰে। এই দুৰ্ঘটনাত বাহনখনত থকা ৭ জন লোক গুৰুতৰভাৱে আহত হয়। লগে লগে আহত সকলক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰা হয়।

পাছে চিকিৎসকে ৬ জন লোকক মৃত ঘোষণা কৰে। সোমবাৰে নিশা প্ৰায় ১২ বজাত হাপুৰৰ পৰা মোৰাদাবাদ অভিমুখে গৈ আছিল বাহনখন। তেতিয়াই এই দুৰ্ঘটনাটো সংঘটিত হয়।

কোতৱালি অঞ্চলৰ ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথ-৯ৰ সমীপৰ আল্লাবাখশপুৰত উপস্থিত হোৱাৰ লগে লগে চালকজনে নিয়ন্ত্ৰণ হেৰুৱাই ডিভাইডাৰত খুন্দা মাৰে। তীব্ৰ গতিৰ বাবে ডিভাইডাৰৰ সৈতে খুন্দা মৰাৰ ফলত গাড়ীখন বাগৰি পৰে।

যাৰ ফলতে বাহনখন থেঁতেলা পৰি যায়। বাহনখনৰ সংঘৰ্ষৰ ফলত হোৱা প্ৰচণ্ড শব্দ শুনি গাঁৱৰ ৰাইজে সাৰ পাই লগে লগে সেই স্থানত উপস্থিত হয়। আৰক্ষীক খবৰ দিয়াৰ পাছতে গাঁওবাসীয়ে বাহনখনত আবদ্ধ হৈ থকা লোকসকলক উলিয়াই আনিবলৈ চেষ্টা কৰে যদিও থেঁতেলা খাই যোৱাই উলিয়াবললৈ সক্ষম নহয়।

পাছত আৰক্ষী উপস্থিত হৈ বাহন কাটি গাঁওবাসীৰ সহযোগত আটাইকেইজন আহতক উলিয়াই আনে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *