সুস্থ হৈ উঠি খেলপথাৰত নামিছিলহে, জৰিমনা ভৰিব লাগিব ২৪ লাখ টকা

সুস্থ হৈ উঠি খেলপথাৰত নামিছিলহে, জৰিমনা ভৰিব লাগিব ২৪ লাখ টকা

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

সুস্থ হৈ উঠি খেলপথাৰত নামিছিলহে, জৰিমনা ভৰিব লাগিব ২৪ লাখ টকা

ঋষভ পন্ট, ভাৰতীয় ক্ৰিকেটৰ এগৰাকী উজ্জল তাৰকা। ভয়ংকৰ দুৰ্ঘটনাত পতিত হৈ কোনোমতে মৃত্যুৰ দুৱাৰদলিৰ পৰা উভতি আহিছে। উভতি আহিয়ে নামিছে আই পি এলৰ খেলপথাৰত। পাছে এতিয়া ভৰিব লাগিব ২৪ লাখ টকাৰ জৰিমনা।

এটা বছৰৰো অধিক কাল খেল পথাৰৰ পৰা দুৰত থকাৰ পাছত পুনৰ ক্ৰিকেটলৈ উভতি অহাৰ পাছতে আই পি এলৰ দিল্লী কেপিটেল দলৰ অধিনায়কত্বৰ বাব লয়। পাছে সেই খেলতেই এতিয়া ঋষভক দিয়া হৈছে ২৪ লাখ টকাৰ জৰিমনা।

শ্লো অভাৰ ৰেট কৰাৰ বাবেই এই জৰিমনা খেলুৱৈ গৰাকীক। ইয়াৰ পূৰ্বেও এনেদৰে শ্লো অভাৰ ৰেট কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছিল ঋষভ পন্টৰ বিৰুদ্ধে। অৱশ্যে এই ২৪ লাখ টকা কেৱল ঋষভৰ বিৰুদ্ধ নহয়, সম্পূৰ্ণ দলটোৰ ১১ গৰাকী খেলুৱৈৰ বিৰুদ্ধে উত্থাপন হৈছে।

কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছৰ বিৰুদ্ধে থকা খেল খনতেই এই অভিযোগ উঠে। সেই খেলখনতেই দিল্লী কেপিটেলে কলকাতাৰ বিৰুদ্ধে বেয়াকৈ পয়াজয় বৰণ কৰে। পৰাজয়ৰ উপৰিও লাগে জৰিমনা।

উল্লেখ্য য়ে, এইবাৰৰ আই পি এলত দিল্লী কেপিটেল এতিয়ালৈকে মুঠ ৪ খন খেল খেলিছে। আৰু সেই ৪ খনৰে ৩ খনত পৰাজয় হোৱাৰ বিপৰীতে কেৱল মাত্ৰ এখনত জয়ী হৈছে। যাৰ বাবে এতিয়া তালিকাৰ ১০ টা দলৰ ভিতৰত ৯ নম্বৰ স্থানলৈ অৱনমিত হৈছে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *