গৰমৰ দিনটো খাব লাগে কেঁচা পিঁয়াজ, সমাধান কৰে বহু সমস্যাৰ, পঢ়ক সবিশেষ-

গৰমৰ দিনটো খাব লাগে কেঁচা পিঁয়াজ, সমাধান কৰে বহু সমস্যাৰ, পঢ়ক সবিশেষ-

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

গৰমৰ দিনটো খাব লাগে কেঁচা পিঁয়াজ, সমাধান কৰে বহু সমস্যাৰ, পঢ়ক সবিশেষ-

গৰমতো কেঁচা পিয়াজ খাব লাগে, পাছে ৯০% মানুহৰে এই ক্ষেত্ৰত বিভ্ৰান্তি থাকে। গৰমৰ দিনত কেঁচা পিয়াজ খালে সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰে বুলি ভাৱে বহু লোকে। পাছে তেনে নহয়, গৰমৰ দিনতো ইয়াৰ বহু উপকাৰ পোৱা যায়।

গ্রীষ্মকালৰ বাবে পিঁয়াজৰ উপকাৰ: বিশ্বৰ অন্য প্ৰান্তৰ তুলনাত ভাৰতবৰ্ষত খাদ্যত পিয়াঁজৰ ব্যৱহাৰ বেছি। প্ৰায় সকলোতে পিয়াঁজৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয়। কিন্তু, জানেনে যে কেঁচা পিঁয়াজ গৰমৰ দিনত স্বাস্থ্যৰ বাবে অধিক উপকাৰী।

পিয়াঁজৰ এন্টি-অক্সিডেন্ট, এন্টি-কাৰচিনোজেনিক আৰু এন্টি-এলাৰ্জিক গুণ স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকাৰী। ইয়াৰ উপৰিও ইয়াত ভিটামিন এ, ভিটামিন বি ৬, ভিটামিন বি-কম্প্লেক্স আৰু ভিটামিন চি আদি প্ৰয়োজনীয় পুষ্টিকৰ উপাদান পোৱা যায়। গতিকে গ্ৰীষ্মকালত পিঁয়াজ সেৱন কৰিলে নিজকে হিটষ্ট্ৰকৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখিব পাৰি আৰু হাইড্ৰেটেড হ’ব পাৰে।

গ্ৰীষ্মৰ বতৰ তুংগত। এই সময়ছোৱাত মানুহে ছালকে ধৰি বহুতো ৰোগত ভুগিবলগীয়া হয়। এনে পৰিস্থিতিত হিট ষ্ট্ৰ’ক আৰু ডিহাইড্ৰেচনৰ পৰা নিজকে ৰক্ষা কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। এনে পৰিস্থিতিত মানুহে বহু বস্তু সেৱন কৰে, কিন্তু কেঁচা পিঁয়াজ অধিক উপকাৰী হ’ব পাৰে।

হিট ষ্ট্ৰোকৰ পৰা ৰক্ষা- গ্ৰীষ্মকালত হিট ষ্ট্ৰোকৰ বাবে মানুহ প্ৰায়ে অসুস্থ হৈ পৰে এনে পৰিস্থিতিত কেঁচা পিয়াজ খালে তেতিয়া তাপমাত্ৰা বৃদ্ধি হ’লেও হিট ষ্ট্ৰ’কৰ দৰে সমস্যাৰ পৰা সকাহ পাব।

শৰীৰক শীতলতা দিয়ে- বিশেষজ্ঞৰ মতে যেতিয়া প্ৰচণ্ড সূৰ্যৰ পোহৰ আৰু গৰম বতাহ বলিবলৈ আৰম্ভ কৰে, তেতিয়া কেঁচা পিঁয়াজ খাব লাগে, কাৰণ ই বহু গুণেৰে ভৰপূৰ। ই ঠাণ্ডা বস্তু, সেয়েহে এনে বতৰত ই শৰীৰক সকাহ দিয়ে।

ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি- এন্টি অক্সিডেন্ট আৰু এন্টি কাৰ্চিনোজেনিক সমৃদ্ধ পিঁয়াজে স্বাস্থ্যৰ বাবে ঔষধৰ দৰে কাম কৰে। পিঁয়াজত চেলেনিয়াম নামৰ এটা মৌল পোৱা যায়, যিটো ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধিত গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়।

চেনিৰ মাত্ৰা বজাই ৰাখক- গ্ৰীষ্মকালত ডাইবেটিছ ৰোগীয়ে খাদ্যক কেঁচা পিঁয়াজ অন্তৰ্ভুক্ত কৰি চেনিৰ মাত্ৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰি ৰাখিব পাৰে। পিঁয়াজত চালফাৰ আৰু কুৱেৰচেটিনৰ দৰে ডায়েবেটিছ প্ৰতিৰোধী যৌগ পোৱা যায় যিয়ে তেজত চেনিৰ মাত্ৰা বজাই ৰাখিব পাৰে।

হজম শক্তি উন্নত কৰে- বিশেষজ্ঞৰ মতে, গ্ৰীষ্মকালত বহু লোকৰ হজম শক্তি বিঘ্নিত হয় যদি আপুনি নেমুৰ ৰসৰ সৈতে কেঁচা পিয়াঁজ চালাড হিচাপে খায়, তেন্তে আপোনাৰ হজম শক্তি উন্নত হয় আৰু আপুনি পেটৰ সৈতে জড়িত কোনো সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব নালাগে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *