ৰাম মন্দিৰলৈ সকলো আহিল! কিন্তু কিয় নাহিল কোহলী আৰু ধোনী…

ৰাম মন্দিৰলৈ সকলো আহিল! কিন্তু কিয় নাহিল কোহলী আৰু ধোনী…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰাম মন্দিৰৰ প্ৰাণ প্ৰতিষ্ঠা সমাৰোহত দেশৰ প্ৰায়সংখ্যক গণ্যমাণ্য ব্যক্তিয়ে অংশ গ্ৰহণ কৰিলে। আম্বানীৰ পৰা আদি কৰি দক্ষিণৰ ছুপাৰষ্টাৰ ৰজনীকান্তৰ লৈকে সকলোৱে অংশ ললে এই সমাৰোহত। কিন্তু লক্ষ্যণীয়ভাৱে নিমন্ত্ৰণ পায়ো এই সমাৰোহত অংশ লবলৈ নাহিল ক্ৰিকেটাৰ বিৰাট কোহলী, মহেন্দ্ৰ সিং ধোনী আৰু কপিল দেৱ।

প্ৰাপ্ত খবৰ অনুসৰি, এই সমাৰোহত অংশ লোৱাৰ উদ্দেশ্যৰে দেশৰ প্ৰায় সংখ্যক ক্ৰিকেটাৰক আমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছিল যদিও বহু ক্ৰিকেটাৰক দেখা নগল ৰাম মন্দিৰৰ প্ৰাণ প্ৰতিষ্ঠা সমাৰোহত। ক্ৰিকেটাৰসকলৰ মাজত কেৱল মাত্ৰ জডেজাকহে দেখা গল ৰাম মন্দিৰৰ প্ৰাণ প্ৰতিষ্ঠা সমাৰোহত।

উল্লেখ কৰা প্ৰয়োজন যে, এই সমাৰোহলৈ বিশ্বনাথ আনন্দ, পি টি ঊষা, বাইচুং ভুটিয়াৰ দৰে খেলুৱৈকো আমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছিল। অৱশ্যে শচীন তেণ্ডলকাৰ, অনিল কুম্বলেৰ দৰে ক্ৰিকেটাৰ উপস্থিত আছিল এই সমাৰোহত।  এতিয়া সকলোৰে মনত প্ৰশ্নৰ উদয় হৈছে যে, এই সমাৰোহত অংশ লবলৈ কিয় নাহিল বিৰোট আৰু ধোনী!

ৰাষ্ট্ৰীয় সংবাদমাধ্যমত প্ৰকাশিত খবৰ অনুসৰি, ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে চলি থকা টেষ্ট শৃংখলাৰ বাবে ৰাম মন্দিৰ সমাৰোহত অংশ লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকিল বিৰাট কোহলী। ইফালে আঠুৰ আঘাতৰ বাবে ঘৰতে চিকিতসা কৰি থকা ধোনী বৰ্তমান জিৰণি লৈ আছে। সেয়েহে ধোনীয়ে ৰাম মন্দিৰৰ প্ৰাণ প্ৰতিষ্ঠা সমাৰোহত অংশ লবলৈ নাহিল বুলি সূত্ৰই সদৰি কৰিছে।

Tags:

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *