অদৰকাৰী বুলি পেলাই দিয়া অমিতাৰ এই অংশই হৈছে সকলোতকৈ অধিক গুণ বিশিষ্ট

অদৰকাৰী বুলি পেলাই দিয়া অমিতাৰ এই অংশই হৈছে সকলোতকৈ অধিক গুণ বিশিষ্ট

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

অদৰকাৰী বুলি পেলাই দিয়া অমিতাৰ এই অংশই হৈছে সকলোতকৈ অধিক গুণ বিশিষ্ট

অমিতা শৰীৰৰ বাবে কিমান ভাল সেয়া সকলোৱে জানে। ফল হিচাপে অমিতাৰ গুণৰ শেষ নাই। স্বাস্থ্যৰ লগতে ছাল-চুলিৰ ক্ষেত্ৰতো বহু উপকাৰ কৰে অমিতাই। পাছে জানেনে, অমিতাৰ দৰেই অমিতাৰ গুটি বোৰটো আছে বহু গুণ।

অমিতাৰ গুটিত বহু মাত্ৰাত আইৰণ, কেলচিয়াম আৰু মেগনেছিয়াম আদি পোৱা যায়, যিয়ে শৰীৰত স্বাস্থ্যবান কৰি ৰখাত বহু সহায় কৰে। পেটৰ বাবে অতিকে উপকাৰী অমিতাৰ গুটি।

অমিতাৰ গুটিত এণ্টি বেক্টেৰিয়েল গুণো নিহিত হৈ আছে। কিন্তু সোৱাত একেবাৰে তিতা হোৱা বাবে বহুতেই ইয়াৰ নাখাই পেলাই দিয়ে। অমিতাৰ গুটিক বহু লোকেই অখাদ্য বুলি পেলাই দিয়ে।

কিন্তু অমিতাৰ গুটিয়ে শৰীৰৰ পৰা বহু বেমাৰ আঁতৰত ৰাখে। থকা বেমাৰো বহু ভাল কৰি তোলে অমিতাৰ গুটিয়ে।

ওজন হ্ৰাস কৰে-
মেদবহুলতাৰ সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পেলাই অমিতাৰ গুটিয়ে। ইয়াত বহু পৰিমাণে ফাইবাৰ পোৱা যায়। যাৰ বাবে পাচন শক্তি ঠিকে ৰখাৰ লগতে মেদ হ্ৰাস কৰাটো সহায় কৰে।

জখন পাই ফুলি উঠা-
শৰীৰৰ যিকোনো অংশত ফুলা থাকিলেও অমিতাৰ গুটি ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। এইবোৰে ছালৰ বিষ আৰু ফুলা কমোৱাত সহায় কৰে।

কলেষ্ট’ৰেল নিয়ন্ত্ৰণ-
অমিতাৰ গুটিত প্ৰচুৰ পৰিমাণে মনোঅনচেচুৰেটেড ফেটি এচিড থাকে। য’ত বিশেষকৈ অলিক এচিড বেছিকৈ পোৱা যায়। ই বেয়া কলেষ্টেৰল হ্ৰাস কৰি বৃদ্ধি পোৱা কলেষ্টেৰল নিয়ন্ত্ৰণত সহায় কৰিব পাৰে।

পেটৰ বাবে-
পেটৰ বাবে বহু উপকাৰী বুলি দৰা হয় অমিতাৰ গুটিক। বহুতো অধ্যয়নত এইটো প্ৰকাশ পাইছে যে অমিতৰ গুটিয়ে পেটৰ সকলো ধৰণৰ বেক্টোৰিয়া মাৰি পেলাই, যাৰ ফলত পেট সম্পৰ্কীয় সমস্যা আঁতৰি থাকে।

Tags:

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *