ৰাজ্যৰ এই কেইখন ঠাইত নাই হোলীৰ স্থানীয় বন্ধ !

ৰাজ্যৰ এই কেইখন ঠাইত নাই হোলীৰ স্থানীয় বন্ধ !

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

ৰাজ্যৰ এই কেইখন ঠাইত নাই হোলীৰ বন্ধ !

কাইলৈ সমগ্ৰ দেশজুৰি পালন কৰা হ’ব ৰঙৰ উৎসৱ হোলী। যাৰ বাবে সকলোফালে আজিৰে পৰা দেখিব পৰা গৈছে ৰঙৰ সমাহাৰ। বাটে-ঘাটে, দোকানে-পোহাৰে বিভিন্ন ৰং, মুখা, ফিচকাৰী আদিৰে ভৰি পৰিছে।

চৰকাৰী-বিচৰকাৰী সকলো কাৰ্যালয়, শিক্ষানুষ্ঠান আদি বন্ধ এই হোলী উপলক্ষে। তাৰোপৰি ঠাইভেদে স্থানীয় বন্ধৰো ঘোষণা চৰকাৰৰ। কিন্তু ৰাজ্যৰ সকলো ঠাইতে নহয় পিছদিনাৰ স্থানীয় বন্ধ। কিয়নো সমুখত নিৰ্বাচন।

হোলীৰ পাছতে সমগ্ৰ দেশতে নিৰ্বাচন। ইতিমধ্যে প্ৰথম প্ৰযায়ৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ তুংগত উঠিছে। দেশৰ লগতে অসমতো এতিয়া নিৰ্বাচনী জ্বৰ। কোন দলে মাৰিব শেষ হাঁহি তাকে লৈ এতিয়া সকলোৰে জল্পনা কল্পনা।

পাছে কোন কোন ঠাইত নাথাকে এই স্থানীয় বন্ধ। যি সমূহ ঠাইত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’ব সেই ঠাইত নাথাকে স্থানীয় বন্ধ। থাকিব কেৱল ২৫ তাৰিখৰ এটাই হোলীৰ বন্ধ।

ৰাজ্যৰ প্ৰেক্ষাপটত ক’বলৈ গলে ১৯ এপ্ৰিলত অনুষ্ঠিত হ’ব প্ৰথম পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন। প্ৰথম পৰ্যায়ত কাজিৰঙা, শোণিতপুৰ, লক্ষিমপুৰ, ডিব্ৰুগড় আৰু যোৰহাটত যিহেতু নিৰ্বাতন হ’ব, সেয়ে এই কেইখন ঠাইত ২৬ মাৰ্চৰ স্থানীয় বন্ধ উঠাই দিয়া হৈছে।

কেৱল যি ঠাইত দ্বিতীয় আৰু তৃতিয় পৰ্যায়ৰ ভোট হ’ব সেই ঠাইত হে ২৬ মাৰ্চ মঙলবাৰৰ স্থানীয় বন্ধ থাকিব। চৰকাৰৰ ফালৰ পৰাই পত্ৰ যোগে সদৰি এই বিষয়ে।

উল্লেখ্য যে, প্ৰথম পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন হ’ব লগা এই ঠাইত ২৭ মাৰ্চ তাৰিখ মনোনয়ন দাখিলৰ মন্তিম দিন। ৩০ মাৰ্চ তাৰিখ মনোনয়ন উঠাই লোৱাৰ অন্তিম দিন। অৱশ্যে কোনো দলৰেই প্ৰাৰ্থীয়ে বৰ্তমানলৈ মনোনয়ন দাখিল কৰা নাই।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *