নতুন আশা, নতুন সপোন! সপোনক গতি দিবলৈ NB Newsৰ মুখ্য সম্পাদকৰ দায়িত্ব ল’লে জ্যেষ্ঠ সাংবাদিক অতনু ভূঞাই…

নতুন আশা, নতুন সপোন! সপোনক গতি দিবলৈ NB Newsৰ মুখ্য সম্পাদকৰ দায়িত্ব ল’লে জ্যেষ্ঠ সাংবাদিক অতনু ভূঞাই…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

NB Newsৰ মুখ্য সম্পাদকৰ দায়িত্ব ল’লে ৰাজ্যৰ জ্যেষ্ঠ তথা জনপ্ৰিয় সাংবাদিক অতনু ভূঞাই৷ ৰাজ্যৰ টেলিভিছন ইতিহাসত নৱ সংযোজন NB Newsক এক নতুন গতি প্ৰদান কৰিব বুলি আশাবাদী সকলো৷

অসম লাইভ ২৪ৰ নৱতম সংযোজন ছেটেলাইট চেনেল NB NEWS৷ বৰ্তমান পৰীক্ষামূলক সম্প্ৰচাৰ হৈ থকা NB NEWS য়ে নতুন প্ৰতিশ্ৰুতি, নতুন আশা লৈ দৰ্শকৰ কাষ চাপিছে৷ NB NEWSৰ মুখ্য সম্পাদকৰ দায়িত্ব লৈছে সংবাদ মাধ্যমৰ অন্যতম মহাৰথী অতনু ভূঞাই৷ অসমৰ সাংবাদিকতাৰ জগতত নতুন নতুন ধাৰাৰ সৃষ্টিৰে যুগ সৃষ্টি কৰা সাংবাদিক অতনু ভূঞাই সোমবাৰে আনুষ্ঠানিকভাৱে চেনেলটোৰ মুখ্য সম্পাদকৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰে৷ ভূঞাক ফুলাম গামোচা আৰু ফুলৰ তোৰাৰে আদৰণি জনায় NB NEWSৰ অধ্যক্ষ তথা পৰিচালন সঞ্চালক নৃপেন দাসে৷

মুখ্য সম্পাদকৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰি অতনু ভূঞাই কয়, ‘অসমত এতিয়া কেইবাটাও ছেটেলাইট চেনেল আছে৷ এই চেনেলসমূহৰ মাজত নিজা পৰিচয় দাঙি ধৰিবলৈ হ’লে ব্যতিক্ৰমীৰূপে আগবাঢ়িব লাগিব৷’ যুৱ সাংবাদিকৰ সৈতে কাম কৰিবলৈ আগ্ৰহী অতনু ভূঞাই লগতে কয়, ‘নতুন প্ৰজন্মৰ সাংবাদিকসকলৰ সৈতে কাম কৰিবলৈ ময়ো আগ্ৰহী৷ তেওঁলোকে উছাহেৰে কামসমূহ আগবঢ়াই নিয়ে৷’

নতুনত্বই যেন অতনু ভূঞাৰ বৈশিষ্ট৷ নতুন নতুন ধাৰা তেওঁ সংযোজন কৰিব খোজে৷ নতুনত্বৰেই, অসমৰ বাতৰি কাকত আৰু টেলিভিছন সাংবাদিকতাত আলোড়ন সৃষ্টি কৰি আহিছে অতনু ভূঞাই৷ পৰম্পৰাগত শৈলীক আঁতৰাই সদায় নতুন দিশৰ সূচনা কৰিবলৈ তেওঁ আগ্ৰহী৷ NB NEWSকো দৰ্শকৰ ওচৰত সম্পূৰ্ণ অভিনৱ আৰু ব্যতিক্ৰমী ৰূপত আগবঢ়াই নিয়াত গুৰুত্ব দিয়ে মুখ্য সম্পাদকগৰাকীয়ে৷ সাংবাদিকতাৰ শেহতীয়া গতিবিধিৰ লগত সামঞ্জস্য ৰাখি অতনু ভূঞাই সৃষ্টি কৰে বিশেষ ধাৰাৰ৷ সেই ধাৰাই ব্যাপকভাৱে প্ৰভাৱিত কৰে অসমৰ সংবাদ মাধ্যম আৰু ৰাইজক৷ NB NEWSয়েও অতনু ভূঞাৰ নেতৃত্বত এক নতুন ধাৰা, নতুন দিগন্তৰ সূচনাৰ লক্ষ্যৰে আগবাঢ়িব৷ ভূঞাক প্ৰতিষ্ঠানটোৰ পৰিচালন কৰ্তৃপক্ষৰ লগতে সমূহ সাংবাদিক আৰু কৰ্মচাৰীয়ে উষ্ম আদৰণি জনায়৷

২ বছৰ পূৰ্বে জুনৰ এক ৰৌদ্ৰোজ্জ্বল দিনত আৰম্ভ হৈছিল অসম লাইভ ২৪ৰ যাত্ৰা৷ অসমৰ সংবাদজগতত সংযোজিত হৈছিল নতুন নাম অসম লাইভ ২৪৷ জনতাৰ কণ্ঠ হৈ জনতাৰ কাষত থিয় হৈ বিগত দুটা বছৰে অসম লাইভ ২৪ অসমৰ সংবাদজগতৰ এক পৰিচিত নাম ৷ অধ্যক্ষ নৃপেন দাসৰ তত্তাবধানত আগবঢ়া এই ডিজিটেল মাধ্যমে ২১ নৱেম্বৰৰ দিনটোত আৰম্ভ কৰিছে ছেটেলাইট সংস্কৰণ NB News৷ ছেটেলাইট সংস্কৰণ NB News পৰীক্ষামূলকভাৱে আগবাঢ়িছে৷ অসম লাইভ ২৪ ৰ সমান্তৰালকৈ NB News-য়ে অসম তথা উত্তৰ পূবৰ সমূহ বা বাতৰি প্ৰকৃত ৰূপত জনতাৰ কাষলৈ লৈ যোৱাৰ বাবে প্ৰতিজ্ঞাবদ্ধ৷

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *