এজন ককাক ব্ৰিগেডিয়ৰ, আনজনৰ নামত ৰাস্তা-ঘাট, খুৰাক আকৌ প্ৰাক্তন উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি, কেৱল নিজে হে কুখ্যাত

এজন ককাক ব্ৰিগেডিয়ৰ, আনজনৰ নামত ৰাস্তা-ঘাট, খুৰাক আকৌ প্ৰাক্তন উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি, কেৱল নিজে হে কুখ্যাত

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

এজন ককাক ব্ৰিগেডিয়ৰ, আনজনৰ নামত ৰাস্তা-ঘাট, খুৰাক আকৌ প্ৰাক্তন উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি, কেৱল নিজে হে কুখ্যাত

কুখ্যাত ডন তথা গেংষ্টাৰ, বহু গোচৰত দোষী তেওঁ। মৃত্যু পৰ্যন্ত কাৰাগাৰেই ঠিকনা আছিল তেখেতৰ। পাছে কাৰাগাৰত থাকিলেও আছিল ৰজাৰ দৰে জীৱন। লোকেল মাছ খাবৰ বাবে কাৰাগাৰৰ সীমাৰ ভিতৰতেই খন্দাই লৈছিল পুখুৰী। আৰক্ষীৰ সৈতে খেলিছিল বেডমিণ্টনো।

সেই কুখ্যাত ডন মুখতাৰ আনচাৰীৰ কালি নিশা হাৰ্ট এটেকত মৃত্যু। পাছে নিজে এক কুখ্যাত ডন হলেও পৰিয়ালৰ লোক আছিল বহু নাম যশ থকা লোক। এজন ককাকৰ নামত যদি বহু ৰাস্তা ঘাট আন এজন আকৌ ব্ৰিগেডিয়ৰ। এজন খুৰাক আকৌ দেশৰ প্ৰাক্তন উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি।

এনে বহু নাম থকা ব্যক্তি আছে আনচাৰী পৰিয়ালত। সেই আনচাৰী পৰিয়ালৰেই এজন পুত্ৰ হৈ বদনাম অৰ্জে। কেৱল পুত্ৰই নহয় বোৱাৰীয়ো বৰ্তমানে আৰক্ষীৰ মোষ্ট ৱাণ্টেড লিষ্টত।

পাছে সেই কুখ্যাত ডনৰ আকৌ পুত্ৰ দেশৰ গৌৰৱ। দেশৰ হৈ খেলপথাৰত সন্মান বুটলিছে মুখতাৰ আনচাৰীৰ পুত্ৰই। পুত্ৰ আব্বাছ আনচাৰী শ্বট গান শ্বুটিঙত ইন্টাৰনেশ্যনেল খেলুৱৈ। দেশৰ হৈ বহু পুৰষ্কাৰ বুটলিছে আব্বাছে।

সেই কুখ্যাত ডনৰেই কালি নিশা হাৰ্ট এটেকত মৃত্যু। বিগত তিনিদিন ধৰি গা বেয়া হৈ আছিল মুখতাৰৰ। ততাতৈয়াকৈ কালি নিশা হাস্পতালত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল যদিও চিকিৎসাধীন অৱস্থাতে মৃত্যু হয় মুখতাৰ আনচাৰীৰ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *