ৰোহিত শৰ্মাৰ শতকৰ ওপৰত ধোনীৰ ২০ ৰানে কোবালে হাতুৰি, মুম্বাইৰ বিৰুদ্ধে চেন্নাইৰ ৰাজকীয় বিজয়

ৰোহিত শৰ্মাৰ শতকৰ ওপৰত ধোনীৰ ২০ ৰানে কোবালে হাতুৰি, মুম্বাইৰ বিৰুদ্ধে চেন্নাইৰ ৰাজকীয় বিজয়

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

ৰোহিত শৰ্মাৰ শতকৰ ওপৰত ধোনীৰ ২০ ৰানে কোবালে হাতুৰি, মুম্বাইৰ বিৰুদ্ধে চেন্নাইৰ ৰাজকীয় বিজয়

কালিৰ পহিলা বহাগৰ দিনটোতে ধোনীৰ বেটে দেখুৱালে বিক্ৰম। মাত্ৰ ২০ ৰান কৰিয়ো গোটেই ষ্টেডিয়ামতে জয় জয়কাৰ হয় ধোনীৰ। চাৰিওফালে গুঞ্জৰিত হয় কেৱল ধোনীৰ নাম।

মাত্ৰ ৪ টা বলত কৰা সেই ৰানেই পাছত মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ দলৰ বিৰুদ্ধে চেন্নাই ছুপাৰ কিংগছ দলক জয়ী হোৱাত সহায় কৰে। একেবাৰে ৰাজকীয় বিজয়। যি বজয়ৰ সমুখত মুম্বাই দলৰ হৈ ৰোহিত শৰ্মাই কৰা শতকো শূণ্য সদৃশ হৈ পৰে।

চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ বিৰুদ্ধে গৃহচহৰতে পৰাস্ত মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ। দেওবাৰে নিশা ৱাংখাড়ে ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত মেচখনত ২০ ৰানৰ ব্যৱধানত ঘৰুৱা দল মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছে পৰাজয়বৰণ কৰে। মুম্বাই ঘৰুৱা ষ্টেডিয়াম হলেও, গোটেই ষ্টেডিয়াম হালধীয়া জাৰ্চিৰেহে ভৰি পৰে।

টছত জয়ী হৈ মুম্বাইৰ অধিনায়ক হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়াই ফিল্ডিং কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈ চেন্নাইক বেটিং কৰাৰ বাবে আমন্ত্ৰণ জনায়। প্ৰথমে বেট ধৰি চেন্নাইয়ে নিৰ্ধাৰিত অ’ভাৰত মাত্ৰ ৪টা উইকেট হেৰুৱাই ২০৭ ৰান সংগ্ৰহ কৰে।

চেন্নাইয়ে প্ৰথমে বেট ধৰি ১৯.২ অভাৰত ১৮৬ ৰান সংগ্ৰহ কৰে। সেই শেষৰ ৪ টা বল থকা অৱস্থাত ক্ৰীজলৈ আহে মহেন্দ্ৰ সিং ধোনী। ধোনীয়ে আহিয়েই লগে লগে কোবাই একেলেথাৰিয়ে ৩ টা চিক্স। আৰু শেষৰটো বলত ২ ৰান সংগ্ৰহ কৰে।

যাৰ ফলতে চেন্নাইৰ ৰান স্কৰ ২০৭ লৈ বৃদ্ধি পায়। পাছত মুম্বাই দলটোৰ হৈ ৰোহিতে ৬৩ টা বলত ১০৫ ৰান কৰে। দলটোৱে ২০ অভাৰত ৬ টা উইকেট হেৰুৱাই ১৮৬ ৰান সংগ্ৰহ কৰে।

যাৰ বাবেই ধোনীৰ সেই ২০ ৰানে চেন্নাইৰ বিজয়ত বহুত সহায় কৰে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *