ভাৰতৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বেটমিণ্টন খেলুৱৈয়ে UPSCত উৰুৱালে বিজয় পতাকা, এফালে খেল আনফালে দেশৰ ভিতৰতে ১৭৮ স্থান

ভাৰতৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বেটমিণ্টন খেলুৱৈয়ে UPSCত উৰুৱালে বিজয় পতাকা, এফালে খেল আনফালে দেশৰ ভিতৰতে ১৭৮ স্থান

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

ভাৰতৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বেটমিণ্টন খেলুৱৈয়ে UPSCত উৰুৱালে বিজয় পতাকা, এফালে খেল আনফালে দেশৰ ভিতৰতে ১৭৮ স্থান

কালি ঘোষণা হোৱা সৰ্বভাৰতীয় প্ৰশাসনিক সেৱাৰ ফলাফলৰ পাছতে সমগ্ৰ দেশৰ বিভিন্ন ঠাইৰ পৰা উত্তীৰ্ণ হোৱা প্ৰাৰ্থী সকলৰ মাজত দেখা গৈছে উচাহ-উদ্দীপনা। পাছে এই সকলোবোৰ বিপৰীতে এগৰকী প্ৰাৰ্থীৰ সফলতাই সঁচাকৈ সকলোকে গৰ্বিত কৰাইছে।

দেশৰ সকলো প্ৰাৰ্থীৰ ভিতৰত সেই প্ৰাৰ্থীগৰাকীয়ে লাভ কৰিছে ১৭৮ সংখ্যক স্থান। পাছে কিয় বিশেষ এই প্ৰাৰ্থী। কিয়নো পঢ়াৰ সমানে ভাল খেল খেলে এইগৰাকী প্ৰাথীয়ে।

দেশৰ এগৰাকী আগশাৰীৰ বেটমিণ্টল খেলুৱৈ কুহু গাৰ্গ নামৰ খেলুৱৈগৰাকীয়ে লাভ কৰিছে এইবাৰৰ ইউ পি এছ চিত। উত্তৰাখণ্ডৰ প্ৰাক্তন ডিজিপি অশোক কুমাৰৰ কন্যা কুহুৱে বেডমিণ্টনৰ জগততো সফলতা লাভ কৰিছে।

বৰ্তমানলৈ কুহুৱে সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ত ৫৬ টা মেডেল, আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত ১৮ টা মেডেল লাভ কৰিছে। মিক্সড ডাৱলত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শাখাত ৩৪ ৰেংক আৰু দেশৰ ভিতৰত ১ নম্বৰ খেলুৱৈ হিচাপে স্থান আছে কুহু গাৰ্গৰ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *