যুদ্ধবিৰাম আলোচনা আৰম্ভ হোৱাৰ দিনাই ইজৰাইলৰ আক্ৰমণত নিহত ৪০ লোক

যুদ্ধবিৰাম আলোচনা আৰম্ভ হোৱাৰ দিনাই ইজৰাইলৰ আক্ৰমণত নিহত ৪০ লোক

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

যুদ্ধবিৰাম আলোচনা আৰম্ভ হোৱাৰ দিনাই ইজৰাইলৰ আক্ৰমণত নিহত ৪০ লোক

যুদ্ধবিৰতিৰ আলোচনা আৰম্ভ হোৱাৰ লগে লগে গাজাত ইজৰাইলৰ আক্ৰমণত কমেও ৪০ জন পেলেষ্টাইনী লোকৰ মৃত্যু হয়। কায়ৰো -হামাছৰ নেতাসকলে নতুন ৰাউণ্ডৰ যুদ্ধবিৰতি আলোচনাৰ বাবে কায়ৰোত উপস্থিত হোৱাৰ সময়তে, সোমবাৰে ইজৰাইলৰ বিমান আক্ৰমণত কমেও ৪০ জন পেলেষ্টাইনী নিহত হয় আৰু ইয়াৰে আধাতকৈ অধিক লোকৰ মৃত্যু হয় দক্ষিণ গাজাৰ ৰাফা চহৰত।

গাজা ষ্ট্ৰিপৰ উত্তৰ দিশৰ গাজা চহৰত ইজৰাইলৰ যুদ্ধ বিমানে দুটা আবাসথলীত আঘাত হানি কমেও ছয়জন লোকৰ মৃত্যু হোৱাৰ লগতে কেইবাজনো লোক আহত হয় বুলি স্বাস্থ্য বিষয়াসকলে জনায়।

নিশা হোৱাৰ লগে লগে মধ্য গাজা ষ্ট্ৰিপৰ আল-নুচেইৰাট শৰণাৰ্থী শিবিৰৰ এটা ঘৰত ইজৰাইলী বিমান আক্ৰমণত স্থানীয় সাংবাদিককে ধৰি তিনিজন পেলেষ্টাইনীক হত্যা কৰা বুলি চিকিৎসক আৰু হামাছৰ সংবাদ মাধ্যমে জানিবলৈ দিয়ে। ইজৰাইলৰ পৃথক পৃথক বিমান আক্ৰমণত আন ছয়জন লোক নিহত হৈছে বুলিও লগতে সদৰি কৰে।

সোমবাৰে ইজৰাইলৰ সেনাই কয় যে দেওবাৰে মধ্য গাজাত দুজন জোৱান নিহত হৈছে। হামাছৰ মিত্ৰ ইছলামিক জেহাদৰ সশস্ত্ৰ শাখাই সোমবাৰে ইজৰাইললৈ ৰকেট নিক্ষেপ কৰা বুলি প্ৰকাশ কৰি ইজৰাইলৰ আকাশ আৰু স্থল আক্ৰমণৰ প্ৰায় সাত মাহৰ পিছতো গোটটোৱে ৰকেট আক্ৰমণ কৰিবলৈ সক্ষম হোৱাৰ ইংগিত দিয়ে।

গাজাৰ ২৩ লাখ জনসংখ্যাৰ প্ৰায় আধাই মাহৰ পিছত মাহ ধৰি চলি থকা ইজৰাইলী বোমাবৰ্ষণৰ ফলত আশ্ৰয় লোৱা ৰাফাত নতুনকৈ আক্ৰমণৰ সূচনা হৈছিল।

ৰাফাহ আক্ৰমণৰ বিষয়ে সোধাত ইজৰাইলৰ সেনাবাহিনীৰ এগৰাকী মুখপাত্ৰই কয় যে যুদ্ধ বিমানে “দক্ষিণ গাজাৰ অসামৰিক অঞ্চলৰ ভিতৰত সন্ত্ৰাসবাদীয়ে কাম কৰি থকা স্থানত আঘাত কৰিছে”।

মুখপাত্ৰগৰাকীয়ে কয় যে আইডিএফে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় আইন অনুসৰি সন্ত্ৰাসবাদী কাৰ্যকলাপ বিফল কৰি ইজৰাইলী সাধাৰণ নাগৰিকক সুৰক্ষা প্ৰদান কৰি যাব।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *