ৰাষ্ট্ৰসংঘত ইজৰাইলক আঘাত ভাৰতৰ, পেলেষ্টাইনক মুকলিকৈ সমৰ্থন কৰিলে ভাৰতে

ৰাষ্ট্ৰসংঘত ইজৰাইলক আঘাত ভাৰতৰ, পেলেষ্টাইনক মুকলিকৈ সমৰ্থন কৰিলে ভাৰতে

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

ৰাষ্ট্ৰসংঘত ইজৰাইলক আঘাত ভাৰতৰ, পেলেষ্টাইনক মুকলিকৈ সমৰ্থন কৰিলে ভাৰতে

ইজৰাইল আৰু পেলেষ্টাইন যুদ্ধৰ মাজতে ভাৰতে আজি ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ মজিয়াত বিস্ফোৰক মন্তব্য আগবঢ়াই। ভাৰতে মুকলিকৈ সমৰ্থন কৰে পেলেষ্টাইনক। পেলেষ্টাইনৰ হৈ মাত মাতে ভাৰতে।

ভাৰতে ৰাষ্ট্ৰসংঘত ইজৰাইল আৰু পেলেষ্টাইনৰ বাবে দুখন ৰাষ্ট্ৰৰ সমাধানৰ সমৰ্থন কৰিছিল। ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ এখন বৈঠকত ভাৰতৰ স্থায়ী প্ৰতিনিধি ৰুচিৰা কাম্বোজে কয় যে ভাৰতে দুখন ৰাষ্ট্ৰৰ সমাধানৰ সমৰ্থনত প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ, য’ত পেলেষ্টাইনৰ জনসাধাৰণে নিৰাপদ সীমাৰ ভিতৰত এখন স্বাধীন দেশত বাস কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

ৰুচিৰা কাম্বোজে ৰাষ্ট্ৰসংঘত পেলেষ্টাইনৰ আবেদন পুনৰ বিবেচনা কৰাৰ কথা কয়। ভাৰতৰ এই পদক্ষেপক ইজৰাইলৰ বাবে আঘাত হিচাপে গণ্য কৰা হৈছে, আনহাতে ইজৰাইলৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে পেলেষ্টাইন ৰাষ্ট্ৰক ভাবুকি হিচাপে ভাবে। কওঁ যে শেহতীয়াকৈ পেলেষ্টাইনে ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ সদস্যপদৰ বাবে আবেদন কৰিছিল, যিটো আমেৰিকাৰ ভেটোৰ বাবে গৃহীত হ’ব পৰা নাছিল।

কাম্বোজে কয় যে, আমি আশা কৰিছো যে উপযুক্ত সময়ত এই বিষয়ে পুনৰ বিবেচনা কৰা হ’ব আৰু পেলেষ্টাইনৰ ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ সদস্য হোৱাৰ প্ৰচেষ্টাক সমৰ্থন কৰা হ’ব।

সেই বৈঠকৰ সময়তে ভাৰতৰ স্থায়ী প্ৰতিনিধি ৰুচিৰা কামোজে হামাছকো গৰিহণা দিয়ে। ২০২৩ চনৰ ৭ অক্টোবৰত হামাছে ইজৰাইলক আক্ৰমণ কৰিছিল। তেওঁ কয় যে সন্ত্ৰাসবাদক ন্যায্যতা প্ৰদান কৰিব নোৱাৰি। ভাৰত সদায় সন্ত্ৰাসবাদৰ বিৰোধী। লগতে সকলো পণবন্দীক বিনাচৰ্তে মুকলি কৰি দিয়াৰো দাবী জনাই ভাৰতৰ হৈ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *