নতুন নিয়মেৰে অধিক ৰোমাঞ্চিত হ’ব এইবাৰৰ আই পি এল, মাজত মাথো দুটা দিন বাকি

নতুন নিয়মেৰে অধিক ৰোমাঞ্চিত হ’ব এইবাৰৰ আই পি এল, মাজত মাথো দুটা দিন বাকি

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

নতুন নিয়মেৰে অধিক ৰোমাঞ্চিত হ’ব এইবাৰৰ আই পি এল, মাজত মাথো দুটা দিন বাকি

মাথো দুটা দিনৰ পাছতে ৰোমাঞ্চ, চাচপেঞ্চ আদিৰে ভৰপুৰ হৈ পৰিব দেশৰ আগশাৰীৰ খোলপথাৰ সমূহ। সমুখসমৰত নামব ক্ৰিকেটাৰ সমুহে ইজনে আনজনৰ। ক্ৰিকেট জ্বৰে লগ দিব ক্ৰিকেট প্ৰেমিৰ। কিয়নো দুদিন পাছত অৰ্থাৎ ২২ মাৰ্চৰ পৰা দেশত আৰম্ভ হ’বলৈ গৈ আছে আই পি এল।

বহু ভাল-বেয়া খবৰৰ মাজেৰে আৰম্ভ হ’ব এইবাৰৰ ছিজন। এইবাৰ ছিজন অইন বাৰতকৈ কিছু ভিন্ন। কিয়নো এইবাৰৰ পৰা আই পি এলত আৰম্ভ হ’বলৈ গৈ আছে দুটা নিয়ম। যাৰ ফলত আম্পায়াৰ আৰু বেটছমেনে বহু খিনি সকাহ পাব।

বেটছমেনৰ বাবে বাউঞ্চাৰ আৰু আম্পায়াৰৰ বাবে স্মাৰ্ট ৰিভিউ চিষ্টেম নিয়ম আৰম্ভ কৰা যাব। যাৰ ফলত দুয়োগৰাকীৰে সুবিধা হ’ব।

এতিয়াৰ পৰা এজন বেটছমেনে এটা অভাৰত দুটা বাউঞ্চাৰ দিয়াৰ বাবে অনুমতি পাব। পাছে ইণ্টাৰনেছনেল খেলত এতিয়াও এটা অভাৰত এটাই বাউঞ্চাৰ দিব পাৰে।

আনহাতে টিভি আম্পায়াৰ আৰু হুক-আই অপাৰেটৰ্চ একেলগে বহিব, যাৰ ফলত টিভি আম্পায়াৰৰ সিদ্ধান্ত দিবলৈ বহু সুবিধা হ’ব।

উল্লেখ্য যে, এইবাৰৰ ছিজনৰ অপেনিং খেলখন ছেন্নাই ছুপাৰ কিংগছ আৰু ৰয়েল ছেলেঞ্জাৰ্চ বাংগালুৰুৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ’ব। আৰ চি বিও এইবাৰ নতুন নাম আৰু নতুন জাৰ্চিৰে খেলপথাৰত নামিব।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *