কাইলৈ আই পি এল, এইবাৰ সকলোৰে আকৰ্ষণৰ কেন্দ্ৰবিন্দু ১৭ বছৰীয়া মফাকা, কোন এই খেলুৱৈ

কাইলৈ আই পি এল, এইবাৰ সকলোৰে আকৰ্ষণৰ কেন্দ্ৰবিন্দু ১৭ বছৰীয়া মফাকা, কোন এই খেলুৱৈ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

কাইলৈ আই পি এল, এইবাৰ সকলোৰে আকৰ্ষণৰ কেন্দ্ৰবিন্দু ১৭ বছৰীয়া মফাকা, কোন এই খেলুৱৈ

কাইলৈ ২২ মাৰ্চৰ পৰা আৰম্ভ হ’বলৈ গৈ আছে ২০২৪ বৰ্ষৰ আই পি এল। সকলো ইতিমধ্যে সাজু হৈ পৰিছে। কোনোৱে যদি খেলুৱৈ সলাইছে, কোনোৱে আকৌ সলাইছে জাৰ্চি। মুঠতে খেলপথাৰত নামিবলৈ সাজু সকলো।

কাইলৈ প্ৰখনখন খেলতে নামিব চেন্নাই ছুপাৰ কিংগ আৰু ৰয়েল ছেলেঞ্জাৰ্চ বাংগালুৰু। এইবাৰ নতুন জাৰ্চিৰে পথাৰত নামিব আৰ চি বি দলটো।

পাছে এই সকলোবোৰৰ মাজতে বিশেষভাৱে চৰ্চিত হৈছে এটি ১৭ বছৰীয়া ল’ৰাৰ নাম। যিয়ে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে বহুতৰে। হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়া অধিনায়ক হিচাপে থাকিব লগা মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ দলটোত দেখা যাব ১৭ বছৰীয়া ল’ৰাটিক।

শ্ৰীলংকাৰ সুদক্ষ খেলুৱৈ দিলছান মদুশংকা অসুস্থ হৈ থকাৰ বাবে সেই স্থানত দেখা যাব ১৭ বছৰীয়া ল’ৰাটোক। পাছে কোন হয়, কৰ হয় এই কিশোৰ।

দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ আণ্ডাৰ-১৯ ৱৰ্ল্ড কাপত আক্ৰমণাত্মক প্ৰদৰ্শ আগবঢ়াইছিল ১৭ বৰ্ষীয় খেলুৱৈ ক্বেনা মাফাকা (kwena Maphaka)ই। তাতে আৰু বৰ্তমানলৈ আন্তঃৰাাষ্ট্ৰীয় খেলত অংশ লৈ পোৱা নাই মাফাকাই, যাৰ বাবে এই আনকেপ্ড এইগৰাকী খেলুৱৈ আকৰ্ষণৰ কেন্দ্ৰবিন্দু হৈ পৰিছে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *