কাইলৈ গৃহভূমিত ঘৰুৱা দৰ্শকৰ সমুখত খেলিব ৰিয়ানে, সমুখত পাঞ্জাব কিংছ

কাইলৈ গৃহভূমিত ঘৰুৱা দৰ্শকৰ সমুখত খেলিব ৰিয়ানে, সমুখত পাঞ্জাব কিংছ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

কাইলৈ গৃহভূমিত ঘৰুৱা দৰ্শকৰ সমুখত খেলিব ৰিয়ানে, সমুখত পাঞ্জাব কিংছ

IPLৰ জ্বৰত আক্ৰান্ত অসমৰ ক্ৰিকেট অনুৰাগী। কাইলৈ গৃহভূমিত ঘৰুৱা দৰ্শকৰ সমুখত খেলিব অসম সন্তান ৰিয়ানে। গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া মেচ দুখনৰ বাবে উৎকণ্ঠা বাঢ়িছে অনুৰাগীৰ।

১৫ মে’ অৰ্থাৎ কাইলৈ গুৱাহাটীৰ বৰ্ষাপাৰাতস্থিত ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হ’ব IPLৰ ৬৫ সংখ্যক খেল। কালি খেল পথাৰত নামিব ৰিয়ান পৰাগ থকা ৰাজস্থান ৰয়েলছ আৰু পাঞ্জাৱ কিংগছ।

কালিৰ খেলখনৰ পাছত আৰু এখন খেল অনুষ্ঠিত হব গুৱাহাটীৰ বৰ্ষাপাৰাত। ১৫ৰ পাছত ১৯ মে’ত গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত হ’ব ৭০ সংখযক খেলখন। ১৯ তাৰিখৰ খেলখনো ৰাজস্থান ৰয়েলছ থাকিব। ৰাজস্থানৰ বিপৰীতে থাকিব কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছৰ।

কালিৰ খেল খনত লৈ বৰ্তমানে সম্পূৰ্ণ সাজু ৰাজস্থান ৰয়েলছ আৰু পঞ্জাৱ কিংছ। আনফালে অসম ক্ৰিকেট সন্থায়ো খেল দুখন সুকলমে অনুষ্ঠিত কৰাৰ বাবে ব্যাপক প্ৰস্তুতি চলাইছে ।

দুয়োখন খেলত লৈ দৰ্শকৰ মাজত বিশেষ উচাহ। কিয়নো অসম সন্তান ৰিয়ানে খেলিব ঘৰুৱা দৰ্শকৰ মাজত।

১৫ মে’ত সন্ধিয়া ৭.৩০ বজাত ৰাজস্থান ৰয়েলছ পাঞ্জাব কিংছৰ আৰু ১৯ মে’ত ৭.৩০ বজাত দলটো কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছৰ বিৰুদ্ধে অৱতীৰ্ণ হ’ব। খেল দুখনৰ বাবে ১৩ মে’ত ৰাজস্থান ৰয়েলছ দলটো গুৱাহাটীত উপস্থিত হৈছে।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *