দীৰ্ঘ সময়লৈ যৌৱন ধৰি ৰাখিব বিচাৰে নেকি, তেন্তে সেৱন কৰক কেৱল এই ৩ বিধ খাদ্য

দীৰ্ঘ সময়লৈ যৌৱন ধৰি ৰাখিব বিচাৰে নেকি, তেন্তে সেৱন কৰক কেৱল এই ৩ বিধ খাদ্য

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

দীৰ্ঘ সময়লৈ যৌৱন ধৰি ৰাখিব বিচাৰে নেকি, তেন্তে সেৱন কৰক কেৱল এই ৩ বিধ খাদ্য

যদি আপুনি দীৰ্ঘ সময়লৈ ধুনীয়া আৰু যৌৱন ধৰি ৰাখিব বিচাৰে তেন্তে আপুনি আপোনাৰ খাদ্যৰ ওপৰত ভালকৈ চকু দিব লাগিব। আপোনাৰ খাদ্যত এণ্টিঅক্সিডেণ্ট, হেল্ডী ফেট, প্ৰয়োজনীয় পোষক তত্বৰে ভৰপুৰ খাদ্য খাব লাগিব। যিয়ে আপোনাৰ শৰীৰত বাহিৰৰ লগতে ভিতৰৰ পৰাও ভালে ৰাখিব।

ছাল যদি ভিতৰৰ পৰাই ভালে থাকে তেন্তে আপুনি আৰু বজাৰৰ পৰা বহু নামী-দামী প্ৰসাধন ব্যৱহাৰ নকৰিলেও হব। তেনে লাভ পাবলৈ হলে তিনিবিধ বিশেষ খাদ্য গ্ৰহণৰ প্ৰয়োজন।

কেপচিকাম- ৰঙা কেপচিকাম তথা শিমলা মিৰ্চ এণ্টিঅক্সিডেণ্টেৰে ভৰপুৰ , যিয়ে বয়স বঢ়াৰ প্ৰক্ৰিয়া লেধেম কৰে। কেপচিকামচ ভিটামিন চি ভৰপুৰ মাত্ৰাত থাকে। ইয়াত কেৰোটিনাইড নামৰ এক শক্তিশালী এণ্টিঅক্সিডেণ্ট থাকে, যি ছালৰ বাবে অতিকে ভাল।

মিঠা আলু- মিঠা আলুত প্ৰচুৰ পৰিমাণে ভিটামিন এ থাকে। ই ছালৰ নমনিয়তা বজাই ৰাখে। লগতে ছালৰ কোষক সুস্থ ৰাখে। ই ভিটামিন চি আৰু ভিটামিন ই ৰো ফলদয়ক।

পালেং- পালেং শাক ছুপাৰ হাইড্ৰেটিং আৰু এণ্টিঅক্সিডেণ্টেৰে ভৰপুৰ । ইয়াক ছুপাৰ ফুড বুলি মানা হয়। বহু গুণৰ লগতে ইয়াক কেঞ্চাৰ প্ৰতিৰোধী বুলিও কোৱা হয়। কেঞ্চাৰ চেলছৰ বৃদ্ধিক বাধা প্ৰদান কৰে পালেং শাকে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *