নিশা শোৱাৰ পূৰ্বে নাৰিকল তেলৰ সৈত ব্যৱহাৰ কৰক কেৱল মাত্ৰ এইবিধ সামগ্ৰী আৰু পুৱা লাভ কৰক সুন্দৰ ছাল

নিশা শোৱাৰ পূৰ্বে নাৰিকল তেলৰ সৈত ব্যৱহাৰ কৰক কেৱল মাত্ৰ এইবিধ সামগ্ৰী আৰু পুৱা লাভ কৰক সুন্দৰ ছাল

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

নিশা শোৱাৰ পূৰ্বে নাৰিকল তেলৰ সৈত ব্যৱহাৰ কৰক কেৱল মাত্ৰ এইবিধ সামগ্ৰী আৰু পুৱা লাভ কৰক সুন্দৰ ছাল

বয়স বৃদ্ধিৰ লগে লগে প্ৰত্যক মানুহৰে শৰীৰত বয়সৰ চাপ পৰে। এই বয়সৰ চাপ সৰ্বপ্ৰথমে মানুহৰ চেহেৰাটোই পৰা দেখা যায়। ছাল শোতোৰা পৰিবলৈ ধৰে। ঢিলা হৈ পৰে মুখৰ ছাল।

এই ক্ষেত্ৰত পুৰুষতকৈ এগৰাকী মহিলাই অধিক হীনমান্যতাত ভোগে ছাল শোতোৰা পৰা বুলি। এখন ভাল ছালৰ অধিকাৰী হবলৈ সদায়ে চেষ্টা কৰে থাকে, তাতে আৰু বয়সৰ চাপ পৰিলে অধিক চিন্তান্বিত হৈ পৰে।

সেয়ে কিছুমান ঘৰুৱা উপায়েৰে অতি সহজে আপোনাৰ ছাল শোতোৰা নপৰাকৈ ৰাখিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে অধিক টকাৰো খৰচ কৰিব নালাগে আপুনি।

নাৰিকল তেলত এনে কিছুমান মিনাৰেল পোৱা যায়, যিয়ে ছালৰ উজ্জলতা অনাৰ লগতে ছালক দাগবিহীন কৰি তোলে। কেৱল মন কৰিব যাতে এই নাৰিকল তেল কেৱল ভাৰ্জিন তেল হে হয়, এই ভাৰ্জিন নাৰিকল তেলত হে প্ৰকৃত গুণ থাকে যিয়ে আপোনাৰ সকলো সমস্যা দুৰ কৰিব।

কেৱল নিতো নিশা শুৱাৰ পূৰ্বে ভালদৰে ব্যৱহাৰ কৰক এই তেল আৰু সহজেই এক ভাল আৰু নিমজ ছাল লাভ কৰক। ইয়াৰ বাবে নাৰিকল তেলত মিহলাই লওক কেৱল মাত্ৰ এবিধ সামগ্ৰী।

কিদৰে কৰিব ব্যৱহাৰ-
নাৰিকল তেল আৰু মৌ- মৌত এনে বহু তত্ব পোৱা যায়, যিয়ে প্ৰাকৃতিকভাৱে ছালৰ গ্লো অনাত সহায় কৰে। যাৰ বাবে এই দুয়োবিধ সামগ্ৰীৰ মিশ্ৰনে অধিক ভাল কৰি তোলে ছাল।

নিশা শোৱাৰ পূৰ্বে এক চামুচ নাৰিকল তেলত দুই তিনি টোপাল মৌ মিহলাই লওক। এতিয়া এই খিনি ভালদৰে মিহলাই লৈ চেহেৰাত লগাই গোটেই নিশাটোৰ বাবে এৰি দিয়ক। পুৱা উঠি শীতল পানীৰে ধুই দিয়ক। এনেদৰে নিতৌ কৰিলে মাত্ৰ ১ সপ্তাহতে লাভ কৰক মনে বিচৰা ছাল।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *