এইবাৰ ৰাহুল গান্ধী বনাম মোডী, তৃতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনলৈ বিজেপিয়ে কিমান আসন লাভ কৰিব অমিত শ্বাহে কৰিলে সদৰি

এইবাৰ ৰাহুল গান্ধী বনাম মোডী, তৃতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনলৈ বিজেপিয়ে কিমান আসন লাভ কৰিব অমিত শ্বাহে কৰিলে সদৰি

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

এইবাৰ ৰাহুল গান্ধী বনাম মোডী, তৃতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনলৈ বিজেপিয়ে কিমান আসন লাভ কৰিব অমিত শ্বাহে কৰিলে সদৰি

২০২৪ চনৰ চতুৰ্থ পৰ্যায়ৰ লোকসভা নিৰ্বাচনৰ ভোটগ্ৰহণৰ পূৰ্বে পুনৰবাৰ কংগ্ৰেছ আৰু ৰাহুল গান্ধীক আক্ৰমণ ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ নেতৃত্বৰ। কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী তথা জ্যেষ্ঠ বিজেপি নেতা অমিত শ্বাহে বৃহস্পতিবাৰ, ৯ মে’ তাৰিখে তেলেংগানাত এখন ৰাজহুৱা সভাত ভাষণ দি কয় যে ২০২৪ চনৰ নিৰ্বাচনত ৰাহুল গান্ধী বনাম নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ নিৰ্বাচন, এই নিৰ্বাচন জেহাদৰ বিৰুদ্ধে ভোট, ভোট কাৰণ উন্নয়নৰ।

‘উন্নয়নৰ বাবে ভোট দিবলৈ এই নিৰ্বাচন’।
অমিক শ্বাহে কয়, ‘এইবাৰ নিৰ্বাচনত ৰাহুল গান্ধী বনাম নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ নিৰ্বাচন। এই নিৰ্বাচনত জেহাদক ভোট দিয়ক, উন্নয়নৰ বাবে ভোট দিয়ক। এই নিৰ্বাচন ৰাহুল গান্ধীৰ নিশ্চয়তাৰ বিপৰীতে মোডী জীৰ ভাৰতীয় নিশ্চয়তাৰ নিৰ্বাচন।”

তাৰোপৰি অমিত শ্বাহে কয় যে তিনিটা পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনৰ অন্তত আমি ২০০ খন আসনত জয় নিশ্চিত কৰিছো। তেলেংগানাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ৰেভান্ত ৰেড্ডীক আক্ৰমণ কৰি কয় যে, এইবাৰ তেলেংগানাত বিজেপিয়ে ১০খনতকৈ অধিক আসন লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

উল্লেখ্য যে ইয়াৰ পূৰ্বে তেলেংগানাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ৰেৱন্ত ৰেড্ডীয়ে অমিত শ্বাহ আৰু প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ বিৰুদ্ধে এটা ডাঙৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছিল। তেওঁ কৈছিল যে ইলন মাস্কৰ কোম্পানী টেছলাই তেলেংগানাত বিনিয়োগ কৰিব বিচাৰিছে, কিন্তু প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী আৰু কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে তেওঁক ইয়ালৈ অহাত বাধা দিছিল। দুয়োজনে গুজৰাটত বিনিয়োগ কৰিবলৈ মাস্কক হেঁচা প্ৰয়োগ কৰিছিল।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *