নাগ পঞ্চমীৰ পৰাই আৰম্ভ শুভ যোগ! হাতলৈ অৰ্থ আৰু নতুন চাকৰিও আহিব এই ৫ ৰাশিৰ, কোন কোন ৰাশিৰ ভাল দিন আৰম্ভ হ’ব?

নাগ পঞ্চমীৰ পৰাই আৰম্ভ শুভ যোগ! হাতলৈ অৰ্থ আৰু নতুন চাকৰিও আহিব এই ৫ ৰাশিৰ, কোন কোন ৰাশিৰ ভাল দিন আৰম্ভ হ’ব?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

NB NEWS- ২১ আগষ্ট অৰ্থাৎ আজি নাগ পঞ্চমী। নাগ দেৱতাক উপাসনা কৰাৰ দিন। নাগ দেৱক আজিৰ দিনটোত উপাসনা কৰিলে কালসৰ্প দোষ আৰু গ্ৰহদোষৰ অশুভ প্রভাৱসমূহ দূৰ হয়। জ্যোতিষ গণনা অনুসৰি চলিত বছৰৰ শুক্ল যোগতেই নাগ পঞ্চমী পালন হৈছে। এইবাৰ সোমবাৰেই নাগপঞ্চমী পৰিছে।

ভগৱান শিৱইয়ো যিহেতু ডিঙিত সৰ্প ধাৰণ কৰে সেয়ে স্বাভাৱিকভাৱেই শিৱৰ প্ৰিয় দিন সোমবাৰে নাগ পঞ্চমী পালন কৰিলে মহাদেৱো প্ৰসন্ন হ’ব। জ্যোতিষ শাস্ত্ৰত উল্লেখ থকা অনুসৰি নাগ পঞ্চমী কেইটামান ৰাশিৰ বাবে অত্যন্ত শুভ। নাগ পঞ্চমীৰ পৰাই ৫ ৰাশিৰ জাতকৰ প্ৰচুৰ লাভ হোৱাৰ লগতে উন্নতিৰ পথ খোল খাব। চলিত বছৰৰ নাগ পঞ্চমী কোন কোন ৰাশিৰ বাবে শুভ?

মেষ ৰাশি
নাগ পঞ্চমী তিথি মেষ ৰাশিৰ জাতকৰ বাবে অত্যন্ত শুভ। এই দিনটোত এই ৰাশিৰ জাতকে বিনোদনৰ নামত ধন ব্যয় কৰিব পাৰে। পৰিবাৰ, বন্ধু-বান্ধৱ আৰু আত্মীয়ৰ পূৰ্ণ সহযোগিতা লাভ কৰিব পাৰিব। চিংগল জাতকসকলে কোনো বিশেষ ব্যক্তিৰ সৈতে সাক্ষাৎ পাব। দাম্পত্য জীৱন ভালে থাকিব। কোনো ৰাশিৰ ব্যক্তিৰ সৈতে মিলি ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰে। চাকৰিয়ালসকলে কেৰিয়াৰৰ উন্নতিত ভাল সুযোগ লাভ কৰিব। নাগ পঞ্চমীত এই ৰাশিৰ জাতকসকলে অনন্ত নাগৰ পুজা আৰু ৰুদ্ৰাষ্টধ্যায়ী পাঠ কৰিলে উপকাৰ লাভ কৰিব।

কৰ্কট ৰাশি
আজি নাগ পঞ্চমীত দেৱতাৰ আশীৰ্বাদত আপোনাৰ ৰৈ যোৱা একাধিক কাম সম্পন্ন হ’ব। কোনো পুৰণা বন্ধুৰ সৈতে দেখা হ’ব পাৰে। ইয়াৰ পৰা লাভাম্বিত হ’ব এই ৰাশিৰ জাতকসকল। সাফল্যৰ সৈতে সম্পত্তি ক্ৰয় কৰিব পাৰিব। পিতৃৰ পূৰ্ণ সহযোগিতা লাভ কৰিব। এই ৰাশিৰ ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবেও নাগ পঞ্চমীৰ দিনটো খুব ভাল। ব্যৱসায় বঢ়োৱাৰ পৰিকল্পনাত সফল হ’ব। চৰকাৰী চাকৰিৰ বাবে যিসকলে প্ৰস্তুতি লৈছে তেওঁলোকে সু-সংবাদ লাভ কৰিব। বিৰোধীয়ে আপোনাৰ কোনো ক্ষতি কৰিব নোৱাৰিব। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।নাগ পঞ্চমীত এই ৰাশিৰ জাতকে সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাবলৈ শঙ্খপাল নাগৰ পূজা কৰক।

কন্যা ৰাশি
নাগ পঞ্চমীৰ পৰাই ভাগ্য খুলিব কন্যা ৰাশিৰ জাতকৰ। বুদ্ধি আৰু কৰ্ম কুশলতাৰ জোৰত সমস্ত কাম সহজে সম্পন্ন কৰিব পাৰিব। কাষৰ মানুহৰ সৈতে মনোমালিন্য থাকিলে দূৰ হ’ব। আৰ্থিক দিশত সোমবাৰৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে ভাল। ধন বৃদ্ধিৰ শুভ সংযোগ তৈয়াৰ হ’ব। ভায়েক-ভনীয়েকৰ জৰুৰী কাম পূৰ্ণ কৰাত এই ৰাশিৰ জাতকৰ হাত থাকিব। পৰিয়ালৰ ব্যক্তিৰ সৈতে আনন্দৰ দিন কটাব। কোনো সু সংবাদ লাভ কৰিব পাৰে এই ৰাশিৰ জাতকে। প্ৰেমতো সফলতা লাভ কৰিব।

নাগ পঞ্চমীৰ দিনা এই ৰাশিৰ জাতকে মহাপদ্দম নাগৰ পূজা কৰাৰ নগতে ধানৰ পাত দান কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

ধনু ৰাশি
নাগ পঞ্চমী তিথিত ধনু ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে লাভজনক প্ৰমাণিত হ’ব। ভৌতিক সুখ লাভ কৰিব। বিদেশী সংস্থাৰ সৈতে কাম কৰিলে সুফল পাব। এই ৰাশিৰ ছাত্ৰ ছাত্ৰীসকলে প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ প্ৰস্তুতু চলাই থাকিলে আজিৰ দিনটো তেওঁলোকৰ বাবে খুবেই ভাল। পিতৃ আৰু গুৰুৰ পূৰ্ণ সহযোগিতা লাভ কৰিব। প্ৰিয় মানুহৰ পৰাও আজিৰ দিনটোত সু সংবাদ লাভ কৰিব। পাবলগীয়া ধন লাভ কৰিব।

নাগ পঞ্চমীত এই ৰাশিৰ জাতকে শঙ্খচূৰ্ণ নাগৰ পূজা কৰিলে সুফল পাব। লগতে এই ৰাশিৰ জাতকে আজিৰ দিনটোত আটাত চেনী মিহলাই পৰুৱাক খুওৱালেও সুফল পাব।

মীন ৰাশি
আজিৰ দিনটো মীন ৰাশিৰ জাতকৰ বাবে অত্যন্ত শুভ। চাকৰিজীৱীৰ বাবে অন্য সংস্থাৰ পৰা মোটা ধনৰ বিনিময়ত চাকৰিৰ অফাৰ আহিব। ইয়াৰ ফলত এই ৰাশিৰ জাতকৰ মন প্ৰসন্ন হ’ব। পৰিয়ালৰ সদস্যই আপোনাৰ বাবে কোনো চাৰপ্ৰাইজ প্লেন ৰাখিব পাৰে। সামাজিক আৰু ধৰ্মীয় কামত অংশগ্ৰহণ কৰিব পাৰিব। ইয়াৰ ফলত সকলোৰে সমৰ্থন আৰু সহযোগিতা লাভ কৰিব। আপোনাৰ দৰমহা বৃদ্ধিৰো সম্ভাৱনা আছে। এই ৰাশিৰ জাতকসকল অৰ্থ সঞ্চয়তো সফল হ’ব।

নাগ পঞ্চমীত এই ৰাশিৰ জাতকে শেষনাগৰ প্ৰতিমাত গাখীৰ নিবেদন কৰিলে সুফল পাব। অসহায়সকলক ভোজন কৰোৱালেও সুফল পাব।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *