আজি সন্ধিয়া কৰক এই ৫ টা কাম, দূৰ হ’ব সকলো সংকট

আজি সন্ধিয়া কৰক এই ৫ টা কাম, দূৰ হ’ব সকলো সংকট

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

আজি সন্ধিয়া কৰক এই ৫ টা কাম, দূৰ হ’ব সকলো সংকট

আবিৰৰ ৰঙে সকলো ফালে সুখৰ ঢল নমাইছে। ফুৰ্তিৰে মানুহৰ মন ভৰি আছে। শত্ৰু-মিত্ৰ সকলো লগ হৈছে মিলি-জুলি একেলগে হোলী খেলিবৰ বাবে। ভাতৃত্ববোধেৰে সকলোৱে লগ হৈছে হোলীৰ এই দুটা দিনত।

ৰঙৰ এই উৎসৱ ভগৱান শিৱ আৰু কৃষ্ণৰ নামত উৎসৰ্গিত। মান্যতা অনুসাৰে এই উৎসৱত শিৱক ভস্মৰে অভিষেক কৰাই পূৰ্ণ শৃংগাৰ কৰে। আনহাতে কৃষ্ণক ৰং আৰু ফুলেৰে অভিষেক কৰাই।

পাছে এই হোলাীৰ সময়তে কৰক কেইটামান উপায়, যি উপায়েৰে দূৰ হ’ব আপোনাৰ সকলো সংকট। সন্ধিয়াৰ সময়ত কৰিব কেউটা কাম।

সন্ধিয়া থাপনাৰ গুৰিত চাকি জ্ৱলাব। বগা মিঠাই ভোগ হিচাপে আগবঢ়াব পাছত সেই ভোগেই প্ৰসাদ হিচাপে বিতৰণ কৰি খাব। এনে কৰিলে সম্বন্ধ বোৰৰ মাজৰ সমস্যা নাশ হ’ব।

সন্তান প্ৰাপ্তিৰ বাবে বৰদান- শ্ৰী কৃষ্ণৰ সৰু কালৰ ৰূপটোৰ সমুখত দুটা ঘিউ চাকি জ্বলাব। লগতে ১০৮ বাৰ কৃষ্ণ ৰ নাম ল’ব।

ধন সম্পত্তি বৃদ্ধি- হোলীৰ দিনত হনুমানক নিশ্চয় পূজা কৰিব। হোলীৰ দিনা নিশা ৰঙা বস্ত্ৰ পৰিধান কৰিব। তাৰ পিছত হনুমানৰ সমুখত ঘিউ চাকি জ্বলাব। চালিশা পাঠ কৰিব।

ধাৰ আৰু ন্যায়ালৰ কামৰ পৰা উদ্ধাৰ- এইবাৰো হনুমানক পূজা কৰিব। ৯ টা মিঠাতেলৰ চাকি জ্বলাব। ৯ হনুমানাষ্টক পাঠ কৰিব।

ঘৰৰ সুখ সমৃদ্ধি- হোলীৰ দিনা নিশা কোনো মন্দিৰত গৈ ভগৱানৰ সমুখত চাকি জ্বলাব। তাৰ পাছত আহত গছৰ তললৈ গৈ চাৰি মুখ থকা চাকি জ্বলাই ৭ বাৰ প্ৰদক্ষিণ কৰিব।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *