হনুমান জয়ন্তীৰ দিনা হ’ব গ্ৰহৰ আচৰিত সংযোগ, এই ৰাশিৰ লোকৰ ওপৰত বিশেষ আশীৰ্বাদ পৰিব বজৰংগবলীৰ

হনুমান জয়ন্তীৰ দিনা হ’ব গ্ৰহৰ আচৰিত সংযোগ, এই ৰাশিৰ লোকৰ ওপৰত বিশেষ আশীৰ্বাদ পৰিব বজৰংগবলীৰ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

হনুমান জয়ন্তীৰ দিনা হ’ব গ্ৰহৰ আচৰিত সংযোগ, এই ৰাশিৰ লোকৰ ওপৰত বিশেষ আশীৰ্বাদ পৰিব বজৰংগবলীৰ

অহা মঙলবাৰ ২৩ এপ্ৰিল তাৰিখে হনুমান জয়ন্তীত ভগৱান হনুমানৰ জন্মদিন হিচাপে পালন কৰা হয়। এই দিনটোত ভক্তসকলে বজৰংগবলীৰ বাবে ব্ৰত পালন কৰে। এইবাৰ ২৩ এপ্ৰিলত হনুমান জয়ন্তী উদযাপন কৰা হ’ব।

বিশেষ কথাটো হ’ল এইবাৰ হনুমান জয়ন্তী হনুমানৰ প্ৰিয় বাৰ মঙলবাৰেই পৰিছে। মঙলবাৰটো ভগৱান হনুমানৰ নামত উৎসৰ্গা কৰা হয়। এইবাৰ হনুমান জয়ন্তীৰ দিনটোত সিদ্ধ যোগ হিচাপে পৰিগণিত হৈছে। এই দিনটোত গ্ৰহৰ আচৰিত সংযোগ ঘটিব।

২৩ এপ্ৰিলৰ দিনটোত মীন ৰাশিত গ্ৰহৰ সংযোগেৰে পঞ্চগ্ৰহী যোগো গঢ় লৈ উঠিছে। আৰু বুঢ়াদিত্য ৰাজ্যযোগৰ সমান্তৰালকৈ শনি শশ যোগো গঢ় লৈ উঠিছে। এই সকলোবোৰ শুভ কাণ্ডৰ বাবেই কিছুমান ৰাশিৰ ওপৰত বজৰংগবলীৰ বিশেষ আশীৰ্বাদ পৰিবলৈ গৈ আছে।

কোন কোন ৰাশিৰ ওপৰত পৰিব বিশেষ আশিৰ্বাদ-

মেষ ৰাশি
হনুমান জয়ন্তীৰ দিনা মেষ ৰাশিৰ লোকে হনুমানজীৰ আশীৰ্বাদ পাব। তেওঁলোকৰ আৰ্থিক অৱস্থা পূৰ্বতকৈ অধিক মজবুত হ’ব। এই ৰাশিৰ লোকে ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। বজৰংগবলীৰ আশীৰ্বাদত এই ৰাশিৰ লোকৰ কেৰিয়াৰত যথেষ্ট অগ্ৰগতি লাভ কৰিব। মাটি আৰু সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত যিকোনো সমস্যা সমাধান কৰা হ’ব য’ত আপুনি লাভৱান হ’ব।

মিথুন ৰাশি
মিথুন ৰাশিৰ লোকে হনুমান জীৰ আশীৰ্বাদ পাব। প্ৰতিটো কামতে এই ৰাশিৰ লোকে আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। সৌভাগ্য বাঢ়িব। এই ৰাশিৰ লোকে মানসিক চাপৰ পৰা সকাহ পাব। কেৰিয়াৰত নতুন উচ্চতা লাভ কৰিব। আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস বাঢ়িব।

বৃশ্চিক ৰাশি
হনুমান জয়ন্তীৰ দিনা কৰা যোগক বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকৰ বাবে অতি ফলপ্ৰসূ বুলি গণ্য কৰা হয়। ব্যৱসায়ত ভাল লাভ কৰিব। অংশীদাৰিত্বৰে কাম কৰা লোকসকলে যথেষ্ট লাভৱান হ’ব। কেৰিয়াৰ সম্পৰ্কীয় বিষয়ত ভাল খবৰ পাব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি
হনুমান জয়ন্তীৰ দিনা গঠন হৈ থকা শুভ যোগে কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে বিশেষ উপকাৰ লাভ কৰিব। কিছুমান মানুহে নতুন চাকৰিৰ প্ৰস্তাৱ পাব পাৰে। ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰে। ভাল লাভ পাব। জীৱনত সুখ বাঢ়িব।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *