বৃহস্পতিবাৰে ভুলতো নকৰিব এই ৮কাম, ৰুষ্ট হ’ব বিষ্ণু, বাঢ়িব বৃহস্পতিৰ অশুভ প্ৰভাৱ

বৃহস্পতিবাৰে ভুলতো নকৰিব এই ৮কাম, ৰুষ্ট হ’ব বিষ্ণু, বাঢ়িব বৃহস্পতিৰ অশুভ প্ৰভাৱ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

NB NEWS- সপ্তাহৰ ৭ টা দিনেই হিন্দু ধৰ্মৰ কোনো কোনো দেৱীৰ নামত সমৰ্পিত। বৃহস্পতিবাৰৰ অধিপতি হৈছে বিষ্ণু। শাস্ত্ৰমতে এই দিনৰ সৈতে সম্পৰ্কযুক্ত দেৱতাৰ পূজা কৰিলে অধিক শুভ ফল পোৱা যায়। বৃহস্পতিবাৰে বিষ্ণু আৰু দেৱগুৰু বৃহস্পতিক সুখী কৰিবলৈ কি কি কৰা উচিত বহুতেই নাজানে।

 বৃহস্পতিবাৰে কি কি কাম নকৰিব?

ধৰ্মীয় শাস্ত্ৰ অনুসৰি বৃহস্পতিবাৰে কিছু বিষয় মানি চলাটো অত্যন্ত জৰুৰী। এই দিনটো আপুনি কিছুমান কাম এৰাই চলিলে দিনটো শুভ হ’ব।

ঋণ নল’ব

বৃহস্পতিবাৰে ভুলতো কাৰো পৰা ঋণ নল’ব। এই দিনটোত ঋণ গ্ৰহণ কৰিলে ব্যক্তি আৰ্থিকভাৱে সমস্যাৰে জৰ্জৰিত হৈ পৰে। ইয়াৰোপৰি ঋণৰ বোজা ক্ৰমশ বাঢ়ি যায়।

চেম্পু নকৰিব

বৃহস্পতিবাৰে মহিলাসকলে চুলি ধোৱা বা চেম্পু কৰা উচিত নহয়। বিবাহিত স্ত্ৰীয়ে বৃহস্পতিবাৰে চেম্পু কৰিলে নানান সমস্যাই দেখা দিব। ইয়াৰোপৰি সন্তানৰ ওপৰত অশুভ প্ৰভাৱ পৰিব।

নখ নাকাটিব

বৃহস্পতিবাৰে হাত আৰু ভৰিৰ নখ নাকাটিব। বৃহস্পতিবাৰে নখ কাটিলে বৃহস্পতি আৰু অন্য়ান্য গ্ৰহৰ প্ৰভাৱ দুৰ্বল হয়।

কাপোৰ খচি নিদিব

বৃহস্পতিবাৰে কাপোৰ ধোৱা, ঘৰ মোছা শুভ নহয়। ইয়াৰ ফলত লক্ষ্মী আপোনাৰ প্ৰতি অসন্তুষ্ট হয়। ইয়াৰোপৰি বৃহস্পতি দুৰ্বল হয় আৰু অশুভ প্ৰভাৱ বৃদ্ধি পায়।

এই সামগ্ৰী ক্ৰয় নকৰিব

বৃহস্পতিবাৰে কোনো ধাৰযুক্ত সামগ্ৰী যেনে কেঁচি, ব্লেড, ছুৰি আদি ক্ৰয় কৰাটো অশুভ।

পিতৃ-মাতৃক অপমান নকৰিব

শাস্ত্ৰমতে এই দিনটোত ভুলতো পিতৃ-মাতৃক অসন্মান নকৰিব। পিতৃ-মাতৃৰ সৈতে বিবাদ নকৰিব। অন্যথা আৰ্থিক পৰিস্থিতি দুৰ্বল হ’ব। কেৰিয়াৰতো অশুভ প্ৰভাৱ পৰিব।

এই দিশত যাত্ৰা নকৰিব

বৃহস্পতিবাৰে দক্ষিণ, পূব, নৈঋত্যলৈ যাত্ৰা বৰ্জন। বিশেষকৈ এই দিনটোত দক্ষিণ দিশত দিশাশূল থাকে। অত্য়ন্ত প্ৰয়োজন নহ’লে যাত্ৰা নকৰিব।

কেঁচা নিমখ নাখাব

বৃহস্পতিবাৰে খাদ্যৰ সৈতে কেঁচা নিমখ একেবাৰেই নাখাব। ইয়াৰ ফলত কামত বাধা সৃষ্টি হ’ব পাৰে। নিমখ খালে বৃহস্পতি অস্ত যায়।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *