মঙলবাৰে গংগা সপ্তমী, এই দিনটোত বিশেষ ৫টা বস্তু দান কৰক, ভাগ্য সোণৰ দৰে জিলিকি উঠিব

মঙলবাৰে গংগা সপ্তমী, এই দিনটোত বিশেষ ৫টা বস্তু দান কৰক, ভাগ্য সোণৰ দৰে জিলিকি উঠিব

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

মঙলবাৰে গংগা সপ্তমী, এই দিনটোত বিশেষ ৫টা বস্তু দান কৰক, ভাগ্য সোণৰ দৰে জিলিকি উঠিব

অহা মঙলবাৰ ১৪ মে’ তাৰিখে চলিত বৰ্ষৰ গংগা সপ্তমী । এই দিনটো গংগা দেৱীৰ নামত উচৰ্গা কৰা হৈছে। বহাগ মাহৰ শুক্ল পক্ষৰ সপ্তম দিনা মাতৃ গংগা ভগৱান শিৱৰ জটাত নিহিত হৈছিল। ইয়াক গংগা জয়ন্তী বুলিও কোৱা হয়।

এই দিনটোত গংগাত স্নান কৰিলে সকলো দুখ আৰু ৰোগৰ অন্ত পৰে বুলি মান্যতা আছে। এইবাৰ গংগা সপ্তমীৰ দিনা সৰ্বৰ্থ সিদ্ধি যোগ, ৰবি যোগৰ দৰে বহুতো শুভ যোগা গঢ় লৈ উঠিছে। শাস্ত্ৰ মতে গংগা সপ্তমীৰ দিনা যদি কিছুমান বিশেষ বস্তু দান কৰা হয়, তেন্তে ভাগ্য সোণৰ দৰে জিলিকি উঠে।

গংগা সপ্তমীৰ দিনা দানৰ গুৰুত্ব-
জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ মতে গংগা সপ্তমীৰ দিনা গংগা পূজা কৰিলে গ্ৰহৰ অশুভ প্ৰভাৱ কমি যায়। গংগা পূজাক মোক্ষ প্ৰদানকাৰী আৰু অবিচলভাৱে ফলদায়ক বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু এই দিনটোত দিয়া অনুদান বহু জন্মৰ বাবে ফল হিচাপে গ্ৰহণ কৰে।

কি কি দান কৰিব-
ঘেঁহু – গংগা সপ্তমীৰ দিনা গংগা পানীৰে গা ধুই ব্ৰাহ্মণক ঘেঁহু দান কৰিব লাগে। ইয়াৰ ফলস্বৰূপে ব্যক্তিয়ে খ্যাতি, সন্মান আৰু সমৃদ্ধি লাভ কৰে বুলি বিশ্বাস কৰে।

পানী – গংগা সপ্তমীৰ তাৎপৰ্য পানীৰ লগত জড়িত। যিসকলে এই দিনটোত পানী দান কৰে, তেওঁলোকৰ পূৰ্বৰ জন্মৰ পাপবোৰ ধুই পেলোৱা হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। প্ৰগতিৰ বাটত অহা বাধাবোৰ দূৰ হয় গ্ৰহৰ অশুভ প্ৰভাৱৰ কোনো প্ৰভাৱ।

মহিলাক শৃংগাৰ সামগ্ৰী – গংগা সপ্তমীত বিবাহিত মহিলাক তেল, সেন্দুৰ, মেহেন্দি, অলংকাৰ, কাপোৰ আদি দান কৰক। কোৱা হয় যে ইয়াৰ দ্বাৰা অখণ্ড সৌভাগ্যৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায়, দেৱী লক্ষ্মীয়ে আশীৰ্বাদ দিয়ে আৰু স্বামীৰ আয়ুস দীৰ্ঘ হয়।

চাতু গুৰি (শুকান বুটৰ গুৰি) – গংগা সপ্তমী বহাগ মাহত পৰে, এই মাহত অতি গৰম পৰে। এনে পৰিস্থিতিত এই শুভ দিনটোত আৰ্তজনক চাতু গুৰি দান কৰক। চাতু গুৰি দান কৰি ইয়াৰ ব্যৱহাৰ কৰিলে ব্যক্তিৰ ৰাশিফলত সূৰ্য্যৰ স্থান শক্তিশালী হয়, যাৰ বাবে ব্যক্তিজনে সন্মান লাভ কৰিব পাৰে।

ফলমূল – গংগা সপ্তমীৰ দিনা পদপথৰ লোকক বতৰৰ ফল দান কৰিব লাগে। এই প্ৰতিকাৰে হেৰুৱা ধন-সম্পত্তি, প্ৰতিপত্তি আৰু সুখ ব্যক্তিৰ জীৱনলৈ ঘুৰি আহে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *