ঐশ্বৰ্যক হৰুৱাই শীৰ্ষত, ২৪ বছৰ বয়সতে বিয়া নোহোৱাকৈ মাতৃ, কোন এই কনমানি

ঐশ্বৰ্যক হৰুৱাই শীৰ্ষত, ২৪ বছৰ বয়সতে বিয়া নোহোৱাকৈ মাতৃ, কোন এই কনমানি

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

ঐশ্বৰ্যক হৰুৱাই শীৰ্ষত, ২৪ বছৰ বয়সতে বিয়া নোহোৱাকৈ মাতৃ, কোন এই কনমানি

ঐশ্বৰ্য ৰায় কিমান সুন্দৰ সেয়া হয়তো আৰু কোৱাৰ প্ৰয়োজন নাই। যাৰ বিশ্বৰ ভিতৰতে অন্যতম সুন্ধৰী হিচাপে ধৰা হয়। যাক এবাৰ চাবলৈ উঠি পৰি লাগে বহু লোক। পাছে সেই ঐশ্বৰ্যকে হৰুৱাই শীৰ্ষত উপনীত হৈছিল আন এগৰাকীহে।

পাছলৈ বিয়া নোহাৱাকৈ মাতৃ হৈছিল । তাকো মাথো ২৪ বছৰ বয়সতে এটি কন্যা সন্তানৰ মাতৃ হৈছিল। পাছলৈ দ্বিতীয়টো কন্যা সন্তানৰো মাতৃ হয়। কিন্তু বৰ্তমানলৈ বিয়া পতা নাই সেই সুন্দৰীয়ে।

সেই সুন্দৰীগৰাকীয়ৈ হৈছে ভাৰত সুন্দৰী ততা ব্ৰহ্মাণ্ড সুন্দৰী সুষ্মিতা সেন। ১৯৯৪ চনত মিছ ইণ্ডিয়া প্ৰতিযোগীৰ কথা। সেই প্ৰতিযোগিতাত অংশ ল’বলৈ বহু যুৱতী আহিছিল, পাছে ঐশ্বৰ্য সেই বৰ্ষত অংশগ্ৰহণ কৰিব বুলি জানি বহুতেই নিজৰ নাম উঠাই লৈছিল।

সেই সময়ত মডেলিং জগতত ঐশ্বৰ্য ৰায় অতি বিখ্যাত আছিল। চেহেৰা, উচ্চতা, বুদ্ধিমত্তাৰ দৰে সকলো দিশতে নিখুঁত আছিল ঐশ্বৰ্য। যাৰ বাবে অন্য সুন্দৰীৰ সৈতে সুষ্মিতা সেনেও নিজৰ নাম প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ কথা ভাবিছিল।

কিন্তু সুষ্মিতাৰ মাতৃ আছিল এই ক্ষেত্ৰত কঠোৰ। সুষ্মিতাৰ সিদ্ধান্তক অস্বীকাৰ কৰি কোন কিমান ধুনিয়া সেয়া পিছ পেলাই সম্পূৰ্ণ আত্মবিশ্বাসেৰে ৰেম্পত খোজ দিবলৈ পৰামৰ্শ দিছিল। সুষ্মিতা সেনেও মাকৰ কথা শুনি প্ৰতিযোগিতাৰ ফলাফল কি হ’ব সেই কথা নাভাবি কেৱল নিজৰ শ্ৰেষ্টখিনি উজাৰি দিছিল। যাৰ পৰিণতিত ঐশ্বৰ্যক পিছ পেলাই বিজয়ীৰ মুকুট পৰিধান কৰিছিল শীৰত।

মিছ ইণ্ডিয়া খিতাপৰ পাছত মিছ ইউনিভাৰ্চৰ খিতাপ। তাৰ পাছতে ২৪ বয়সতে এটি কন্যা সন্তান তুলি লৈ মাতৃ হৈছিল। দহ বছৰৰ পাছত তেওঁ আন এগৰাকী ছোৱালীক দত্তক লৈছিল।

বৰ্তমান অবিবাহিত সুষ্মিতাই দীৰ্ঘদিন ধৰি ছবিৰ পৰা বিৰত থকাৰ পিছত এতিয়া পুনৰ অটিটি প্লেটফৰ্মৰ জৰিয়তে প্ৰত্যাৱৰ্তন কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে। আৰ্য আৰু তালিয়ে অ’টিটিত যথেষ্ট প্ৰশংসা লাভ কৰিছে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *