ডিব্ৰুগড় বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ৰেগিং কাণ্ডত কোন কোন জড়িত? ছাত্ৰ মুক্তিৰ কোন কোন নেতা আছে এই তালিকাত?

ডিব্ৰুগড় বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ৰেগিং কাণ্ডত কোন কোন জড়িত? ছাত্ৰ মুক্তিৰ কোন কোন নেতা আছে এই তালিকাত?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

NB NEWS: ডিব্ৰুগড় ৰেগিং কাণ্ডৰ সৈতে কোন কোন জড়িত হৈ আছে সেই বিষয়টোৱে লাভ কৰিছে বিশেষ চৰ্চা। ছাত্ৰ মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিৰ সদস্যৰ নামো সাঙোৰ খাই পৰিছে এই ৰেগিং কাণ্ডত। ইতিমধ্যে আৰক্ষীয়ে ৰেগিং কাণ্ডত জড়িত অভিযুক্তৰ এখন তালিকা প্ৰকাশ কৰিছে। তালিকাত কাৰ কাৰ নাম উল্লেখ আছে?

তালিকাত থকা অনুসৰি-
১) ৰাহুল ছেত্রী, পিতাঃ টংক বাহাদুৰ চেত্ৰী, উদয়পুৰ, লেখাপানী, তিনিচুকীয়া।
২) দিব্যজ্যোতি গগৈঃ তৃতীয় ষান্মাসিকৰ ছাত্ৰ, প্রায়োগিক ভূতম বিভাগ, পিতা: অজিত গগৈ, চাউলখোলা, বালিগাঁও, গোগামুখ।
৩) শুভ্রজিত বৰুৱাঃ তৃতীয় সান্মাসিকৰ ছাত্ৰ, ৰাজনীতি বিজ্ঞান বিভাগ, পিতা: হৰেশ
বৰুৱা, জেৰাই গাঁও, ডিব্ৰুগড়।
৪) নিৰঞ্জন ঠাকুৰঃ তৃতীয় ষান্মাসিকৰ ছাত্ৰ শাৰীৰিক শিক্ষা আৰু অধ্যয়ন কেন্দ্র, পিতা : উমা ঠাকুৰ, কাকতিবাৰী গাঁও, চৰাইদেউ
৫) কল্যাণ দত্তঃ তৃতীয় ষান্মাসিকৰ ছাত্ৰ, বুৰঞ্জী বিভাগ, মাতৃ মীনা কাকতি দত্ত, উজনি জালভাৰী গাঁও, ঢকুৱাখনা।
৬) গালব ডেকাঃ তৃতীয় ষান্মাসিক, জীৱ বিজ্ঞান বিভাগৰ ছাত্ৰ, পাঠশালাৰ বাসিন্দা।
৭) নিৰঞ্জন যাদৱঃ তৃতীয় ষান্মাসিক, পৰিসংখ্যা বিজ্ঞান বিভাগৰ ছাত্ৰ, ৱাৰ্ড নং ৯, শিমলুগুৰি, শিৱসাগৰৰ বাসিন্দা।
৮) কল্যাণ দত্তঃ তৃতীয় ষান্মাসিক, বুৰঞ্জী বিভাগৰ ছাত্ৰ, মাতৃ : মীনা কাকতি দত্ত, উজনি জালভাৰী গাঁও, ঢকুৱাখনাৰ বাসিন্দা।
৯) সীমান্ত হাজৰিকাঃ তৃতীয় ষান্মাসিক, অর্থনীতি বিভাগৰ ছাত্ৰ, সৰ্বাইবন্ধা, যোৰহাটৰ বাসিন্দা।
১০) প্ৰাণজিত বৰুৱাঃ তৃতীয় ষান্মাসিক, ৰসায়ন বিজ্ঞান বিভাগৰ ছাত্ৰ, কমলাবাৰী, মাজুলীৰ বাসিন্দা।
১১) চন্দন জ্যোতি বড়া সোনোৱালঃ তৃতীয় ষান্মাসিক, পৰিসংখ্যা বিজ্ঞান বিভাগৰ ছাত্ৰ, বালিজান শান্তিপুৰ, পোঃআঃ দেউৰী বৰবাম, ধেমাজিৰ বাসিন্দা।
১২) শিৱম শ্ৰোফঃ বি,চি, এ, পৰিকলন বিজ্ঞান আৰু প্ৰযোগ কেন্দ্ৰৰ ছাত্ৰ, পুৰণা এ.টি. ৰোড, ডুমডুমাৰ তিনিচুকীয়া জিলাৰ বাসিন্দা।
১৩) পুচাং থাম বৰুৱাঃ টাই ভাষাৰ দুবছৰীয়া পাঠ্যক্ৰম, ভাষা অধ্যয়ন কেন্দ্ৰৰ ছাত্র, রার্ড নং ৬, মোলাৰি সেউজীদাম, চৰাইদেউৰ বাসিন্দা।
১৪) পল্লর বড়াঃ তৃতীয় ষান্মাসিক, শিক্ষাতত্ব বিভাগৰ ছাত্ৰ, চণ্টক বিছবৰ, শিৱসাগৰৰ বাসিন্দা।
১৫) চিত্ৰবন বৰুৱাঃ তৃতীয় যাত্মাসিক, বি.চি. এ. পৰিকলন বিজ্ঞান আৰু প্ৰযোগ কেন্দ্ৰৰ ছাত্ৰ, ৱাৰ্ড নং ৩. পোঃআঃ বিহপুৰীয়াৰ বাসিন্দা৷
১৬) নাৰায়ণ অধিকাৰীঃ তৃতীয় ষান্মাসিক, ৰসায়ন বিজ্ঞান বিভাগৰ ছাত্ৰ,অম্বিকাপুৰ, নদীকিনাৰ, শদিয়া, ভিনিচুকীয়া জিলাৰ বাসিন্দা।
১৭) নয়নজিত ঠেকানঃ তৃতীয় ষান্মাসিক, প্রায়োগিক মনোবিজ্ঞান, মনোবিজ্ঞান অধ্যয়ন কেন্দ্ৰৰ ছাত্ৰ, চাউদাং পথাৰ গাঁও, গোলাঘাটৰ বাসিন্দা।
১৮) মনোনয়ন দাসঃ তৃতীয় ষান্মাসিক, নৃতত্ব বিভাগৰ ছাত্ৰ, পদ্মনাথ গোহাঞিবৰুৱা ছাত্ৰ নিবাস, ডিব্ৰুগড় বিশ্বিবদ্যালয়ৰ বাসিন্দা।
১৯) মৌচুম ফুকনঃ তৃতীয় ষান্মাসিক, প্রায়োগিক ভূতত্ব বিজ্ঞান বিভাগৰ ছাত্ৰ, মগরাহাট, চাংমাইগাঁও, শিৱসাগৰৰ বাসিন্দা।
২০) বিশাল ডেকাঃ তৃতীয় স্বান্মাসিক, ভূগোল ভূগোল অধ্যয়ন কেন্দ্ৰৰ গেছেঙাগুৰি, চিৰাজুলি, শোণিতপুৰৰ বাসিন্দা। ছাত্র,
২১) দেবাশিস বিশ্বাসঃ তৃতীয় ষান্মাসিক পৰিসংখ্যা বিজ্ঞান বিভাগৰ ছাত্ৰ,বেলে বাৰী, টেঙাপুখুৰী, মথুৰাপুৰ, শিৱসাগৰ জিলাৰ বাসিন্দা।
২২) অমৰ জ্যোতি নাথঃ তৃতীয় ষান্মাসিক, ব্যৱস্থাপনা অধ্যয়ন কেন্দ্ৰৰ ছাত্ৰ, ৭ মাইল দোকানী গাঁৱৰ বাসিন্দা।
২৩) নবদীপ শর্মাঃ তৃতীয় ষান্মাসিক, প্রায়োগিক ভূতত্ত্ব বিজ্ঞান বিভাগৰ ছাত্ৰ, গোৱাশাল, পোঃআঃ ব্যাসপাৰাৰ বাসিন্দা।

উল্লেখ্য যে ক্ৰমিক নং ১ত নাম উল্লেখ কৰা ৰাহুল ছেত্ৰীৰ প্রৱেশ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ চৌহদত নিষিদ্ধ কৰা হৈছে। ক্ৰমিক নং ২ৰ পৰা ৫ লৈকে নাম উল্লেখ কৰা ছাত্রকেইজনক ছাত্রাবাসৰ পৰা বৰ্খাস্ত কৰাৰ উপৰিও তেওঁলোকক সাময়িকভাৱে শ্রেণীকক্ষত উপস্থিত থকাৰ পৰা বাৰণ কৰা হৈছে। ছাত্ৰসকলক হোষ্টেলৰ পৰা বহিষ্কাৰ কৰাৰ সিদ্ধান্তও গ্ৰহণ কৰিছে হোষ্টেল কৰ্তৃপক্ষই।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *