এই বেংকত টকা আছে নেকি, এতিয়া আৰু টকা উলিয়াব নোৱাৰিব, RBIয়ে বন্ধ কৰাই দিলে

এই বেংকত টকা আছে নেকি, এতিয়া আৰু টকা উলিয়াব নোৱাৰিব, RBIয়ে বন্ধ কৰাই দিলে

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

এই বেংকত টকা আছে নেকি, এতিয়া আৰু টকা উলিয়াব নোৱাৰিব, RBIয়ে বন্ধ কৰাই দিলে

ৰিজাৰ্ভ বেংক অৱ ইণ্ডিয়াই এটা চৰকাৰী বেংকত বহু ক্ষেত্ৰত প্ৰতিবন্ধ লগাই দিলে। যাৰ ফলত এতিয়া সেই বেংকত একাইণ্ট থাকিলেও, টকা থাকিলেও, বহু ইমাৰজেঞ্চি হ’লেও টকা উলিয়াব নোৱাৰিব।

গ্ৰাহক সকলে এতিয়া অহা ৬ মাহ পৰ্যন্ত টকা উলিয়াব নোৱাৰিব এই বেংকৰ পৰা। ৬ মাহলৈ বেংকৰ সকলো লেনদেনৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰতিবন্ধ লগাই দিছে আৰ বি আই-এ।

অৱশ্যে এই ক্ষেত্ৰত অসমৰ ৰাইজে ভয় খাব লগা একো নাই। কিয়নো এই বেংক মহাৰাষ্ট্ৰৰৰ ৰাজ্য চৰকাৰৰ । মহাৰাষ্ট্ৰৰ শিৰপুৰ মাৰ্চেণ্ট কো-অপাৰেটিভ বেংকক এই প্ৰতিবন্ধ লগাইছে।

অৱশ্যে আৰ বি আই য়ে এনেদৰে প্ৰতিবন্ধ লগোৱা এইয়ে প্ৰথম বেংক নহয়, ইয়াৰ পূৰ্বে পি এম চি বেংক আৰু য়েছ বেংকৰ ক্ষেত্ৰত এনেদৰে প্ৰতিবন্ধ লগাইছিল।

বেংকৰ বিত্তীৰ পৰিস্থিতিৰ ওপৰত দৃষ্টি ৰাখিয়ে এইদৰে প্ৰতিবন্ধ লগাই টকাৰ লেনদেন সম্পূৰ্ণ বন্ধ কৰি থয় কেইবামাহৰ বাবে।

এই ক্ষেত্ৰত গ্ৰাহকে কি কৰিব পাৰিব, সেই বিধানো দিয়া আছে আৰ বি আইৰ ফালৰ পৰা। সেই সম্বন্ধে গ্ৰাহকে নিজ নিজ জমা ধন সম্পৰ্কে বেংক কৰ্তৃপক্ষৰ সৈতে কথা পাতি ল’ব পাৰে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *