পুৱাই সংবাদমেল মূখ্যমন্ত্ৰীৰ; সুখবৰ নিবনুৱা আৰু চৰকাৰী কৰ্মচাৰীৰ বাবে, আছে বিনামূলীয়া বিজুলীয়ো

পুৱাই সংবাদমেল মূখ্যমন্ত্ৰীৰ; সুখবৰ নিবনুৱা আৰু চৰকাৰী কৰ্মচাৰীৰ বাবে, আছে বিনামূলীয়া বিজুলীয়ো

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

পুৱাই সংবাদমেল মূখ্যমন্ত্ৰীৰ; সুখবৰ নিবনুৱা আৰু চৰকাৰী কৰ্মচাৰীৰ বাবে, আছে বিনামূলীয়া বিজুলীয়ো

আজি ১৪ মাৰ্চ তাৰিখে পুৱাই মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই সংবাদংমেল যোগে ঘোষণা কৰিলে কেইবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ কথা। এফালে যদি নিবনুৱাৰ বাবে সুখবৰ আনফালে চৰকাৰী কৰ্মচাৰীৰ বাবে সুখবৰ। লগতে আছে বিনামূলীয় বিজুলীৰ বাৰ্তা। যেন পুৱাই ৰঙালী বিহু বুলি সুখবৰ লৈ আনিছে মুখ্যমন্ত্ৰী শৰ্মাই।

জনতা ভৱনত আয়োজিত হোৱা এক সংবাদমেলত বহু কেইটা কথা সদৰি কৰে মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে। ৰাজ্য চৰকাৰৰ চৰকাৰী কৰ্মচাৰীৰ বাবে লৈ আনিছে সুখবৰ। এতিয়াৰ পৰা চৰকাৰী কৰ্মচাৰীয়েও লাভ কৰিব কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীৰ সমানেই মৰগীয়া বানচ।

চৰকাৰী কৰ্মচাৰীৰ বাবে মৰগীয়া বানচ ৪ শতাংশ বৃদ্ধি কৰাৰ কথা সদৰি কৰে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে। লগতে ইয়াকো সদৰি কৰে যে, চলিত বৰ্ষৰ জানুৱাৰী মাহৰ পৰাই লাভ কৰিব এই বৰ্ধিত ধনৰাশি।

আনহাতে ৰাজ্যৰ নিবনুৱা যুৱক-যুৱতী সকলৰ বাবেও লৈ আনিছে আন এক সুখবৰ। এতিয়াৰ পৰা নিজ নিজ গাঁও তথা পঞ্চায়ততে নিযুক্তি পাব। মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে সদৰি কৰা অনুসৰি নিম্ন প্ৰাথমিক বিদ্যালয়, মধ্য শাখা আৰু উচ্চ মাধ্যমিকৰ চতুৰ্থ বৰ্গৰ কৰ্মচাৰীয়ে এতিয়াৰ পৰা মেধাৰ ভিত্তিত নিজ গাঁৱতে নিযুক্তি লাভ কৰিব।

কেৱল এই দুটাই নহয়, মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে সদৰি কৰিছে আন এক খবৰো। ৰাজ্যৰ জনসাধাৰণে লাভ কৰিব বিনামূলীয়া বিজুলী।

১ কিলোৱাট পেনেলত ১৫ হাজাৰ টকা ৰেহাই, ২ কিলোৱাটত ৩০ হাজাৰ আৰু ৩ কিলোৱাট পেনেলত ৪৫ হাজাৰ টকালৈকে ৰেহাই লাভ কৰিব পাৰিব বুলি সদৰি সংবাদ মেলখনত।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *