শিশু সৰবৰাহৰ গেং গ্ৰেপ্তাৰ, এটা ঘৰৰে পৰা উদ্ধাৰ ৮ টা নৱজাতক

শিশু সৰবৰাহৰ গেং গ্ৰেপ্তাৰ, এটা ঘৰৰে পৰা উদ্ধাৰ ৮ টা নৱজাতক

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

শিশু সৰবৰাহৰ গেং গ্ৰেপ্তাৰ, এটা ঘৰৰে পৰা উদ্ধাৰ ৮ টা নৱজাতক

শিশু সৰবৰাহৰ ক্ষেত্ৰত শুকুৰবাৰে নিশা চিবিআইয়ে ৰাজধানী দিল্লীৰ বহু ঠাইত অভিযান চলায়। অভিযানৰ সময়ত চিবিআইৰ দলটোৱে কেশৱপুৰমৰ এটা ঘৰৰ পৰা কেইবাটাও নৱজাতক উদ্ধাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয়।

চিবিআইৰ দলে উদঙাই দিলে শিশু সৰবৰাহৰ গোচৰ। কেশৱপুৰম অঞ্চলত চিবিআইৰ দলটোৱে ব্যাপক অভিযান চলায়। অভিযানৰ সময়ত দলটোৱে এটা ঘৰৰ পৰা দুটা নৱজাতক উদ্ধাৰ কৰে। কিনা-বেচাৰ সৈতে জড়িত আছিল এই সকলো।

ৰাষ্ট্ৰীয় সংবাদ সংস্থাৰ মতে, শুকুৰবাৰে মাজ নিশা চিবিআইয়ে শিশু সৰবৰাহৰ গোচৰত দিল্লীৰ বহু ঠাইত অভিযান চলাই। অভিযান কালত চিবিআইৰ দলটোৱে কেশৱপুৰমৰ এটা ঘৰৰ পৰা দুটা নৱজাতক উদ্ধাৰ কৰে। এতিয়ালৈকে মুঠ ৮ টা নৱজাতক উদ্ধাৰ চিবি আইৰ।

এই গোচৰ সন্দৰ্ভত এগৰাকী মহিলা আৰু এজন ব্যক্তিক আটক কৰি চিবিআইয়ে জেৰা অব্যাহত ৰাখিছে। প্ৰাথমিক তথ্যত প্ৰকাশ পাইছে যে এই মানৱ সৰবৰাহৰ চক্ৰৰ সদস্যসকলে চিকিৎসালয়ৰ পৰা নৱজাত শিশু চুৰি কৰিছিল। চিকিৎসালয়ৰ ৱাৰ্ড বয়কে ধৰি একাংশ পুৰুষ-মহিলা জড়িত আছে বুলি আৰক্ষীৰ সদৰি।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *