ভুলতো এই তাৰিখত নাপাতিব বিয়া, সমস্যাৰে ভৰি পৰিব বৈবাহিক জীৱন

ভুলতো এই তাৰিখত নাপাতিব বিয়া, সমস্যাৰে ভৰি পৰিব বৈবাহিক জীৱন

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

ভুলতো এই তাৰিখত নাপাতিব বিয়া, সমস্যাৰে ভৰি পৰিব বৈবাহিক জীৱন

বিবাহ জীৱনৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ অংশ। সকলোৱে এটা নিৰ্দিষ্ট বয়সৰ পিছত বিয়া পাতে। বিবাহৰ পূৰ্বে শুভ আৰোহণকাল পালন কৰা হয়। শুভ তাৰিখ বিচাৰি পোৱাৰ পিছতহে লগ্ন পত্ৰিকা প্ৰস্তুত কৰা হয়, যাতে স্বামী-স্ত্ৰীৰ সম্পৰ্ক আজীৱন ভালে থাকে।

কিন্তু কিছুমান তাৰিখ আছে, য’ত বিয়া হ’লে গোটেই জীৱন সমস্যাৰ সৃষ্টি হৈয়েই থাকে। এই তাৰিখবোৰত বিয়া পতাৰ ফলত বিবাহিত জীৱনত বহুত অসুবিধাৰ সৃষ্টি হয়। বিবাহিত জীৱনত সংখ্যাতত্বৰ গুৰুত্ব-

সংখ্যাতত্বৰ মতে সংখ্যাই বিবাহিত জীৱনত বিশেষ প্ৰভাৱ পেলায়। বিবাহৰ তাৰিখ আৰু সময়ৰ প্ৰভাৱো পৰে। কাৰোবাৰ বৈবাহিক জীৱনৰ লগত জড়িত বহু কথা বিবাহৰ তাৰিখৰ পৰাই নিৰ্ণয় কৰিব পাৰি। বিয়াৰ তাৰিখৰ পৰাই জানিব পৰা যায় যে ভৱিষ্যতে জীৱনটো কেনেকুৱা হ’ব।

সংখ্যা বিজ্ঞানৰ মতে যিকোনো মাহৰ ১, ১০, ১৯ আৰু ২৮ তাৰিখে বিবাহপাশত আবদ্ধ হোৱা লোকৰ জীৱনত উত্থান-পতন ঘটে। একে সময়তে যিসকলে যিকোনো মাহৰ ২, ১১, ২০ বা ২৯ তাৰিখে বিবাহপাশত আবদ্ধ হয় তেওঁলোকৰ বিবাহ জীৱন সুখী। আনহাতে যিকোনো মাহৰ ৩, ১২, ২১ বা ৩০ তাৰিখে বিবাহপাশত আবদ্ধ হোৱাসকলৰ বিবাহ জীৱন সুখী।

যিকোনো মাহৰ ৪, ১৩, ২২ বা ৩১ তাৰিখে বিবাহপাশত আবদ্ধ হোৱা সকলৰ বৈবাহিক জীৱন অতি ভাল বুলি গণ্য কৰা হয়। একে সময়তে ৫, ১৪ আৰু ২৩ তাৰিখে বিবাহপাশত আবদ্ধ হোৱা সকলৰ বিবাহ জীৱন মিশ্ৰিত। সংঘাত সদৃশ পৰিস্থিতি তেওঁলোকৰ জীৱনত প্ৰায়ে দেখা যায়।

৬, ১৫ বা ২৪ তাৰিখে বিবাহপাশত আবদ্ধ হোৱা সকলৰ বিবাহিত জীৱনও বহুত ভাল। একে সময়তে যিকোনো মাহৰ ৭, ১৬ বা ২৫ তাৰিখে বিবাহপাশত আবদ্ধ হোৱা দম্পতীয়ে জীৱনৰ সকলো সুখ লাভ কৰে। সংগীৰ মাজত প্ৰেমৰ মৰম আৰু গোটেই জীৱন একেলগে থাকে।

মাহৰ ৮, ১৭ বা ২৬ তাৰিখে বিবাহপাশত আবদ্ধ হোৱা সকলৰ বিবাহ জীৱন সফল। একে সময়তে যিকোনো মাহৰ ৯, ১৮ বা ২৭ তাৰিখে বিবাহপাশত আবদ্ধ হোৱা সকলৰ বৈবাহিক জীৱনত উত্থান-পতন ঘটে।

Tags:

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *