যদি বাবা ভাংগাৰ ভৱিষ্যদ্বাণী সঁচা হয় তেন্তে ধ্বংসলীলা হ’ব ২০২৪ত, বৰ্তমানলৈ সঁচা হৈছে বহু ভৱিষ্যদ্বাণী

যদি বাবা ভাংগাৰ ভৱিষ্যদ্বাণী সঁচা হয় তেন্তে ধ্বংসলীলা হ’ব ২০২৪ত, বৰ্তমানলৈ সঁচা হৈছে বহু ভৱিষ্যদ্বাণী

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

যদি বাবা ভাংগাৰ ভৱিষ্যদ্বাণী সঁচা হয় তেন্তে ধ্বংসলীলা হ’ব ২০২৪ত, বৰ্তমানলৈ সঁচা হৈছে বহু ভৱিষ্যদ্বাণী

এই পৃথিৱীত বহু মহান ব্যক্তিৰ জন্ম হৈছে যিয়ে কেৱল জীৱনকালৰে নহয় মৃত্যুৰ পাছতো বহু বছৰৰ পিছতো ঘটি থকা ঘটনাবোৰৰ কথা উল্লেখ কৰি থৈ গৈছে। তেনেই এজন হৈছে বাবা ভাংগা। বিশ্বতে নাম থকা এই বাবা ভাংগা অন্ধ লোক।

দৃষ্টিশক্তি নাথাকিলেও কিন্তু তেওঁৰ দূৰদৰ্শী চকুৱে ভৱিষ্যতে হ’বলগীয়া কথাবোৰ স্পষ্টকৈ দেখিছিল। তেনে এজন ব্যক্তি আছিল বাবা ভাংগা, যিয়ে কেতিয়াও চকুৰে পৃথিৱীখন চাব পৰা নাছিল যদিও সকলো কথা মনৰ চকুৰে দেখিছিল।

বাবা ভেংগাই শৈশৱত দুয়ো চকুৰ দৃষ্টিশক্তি হেৰুৱাইছিল যদিও তেওঁ স্পষ্টকৈ দেখিছিল পৃথিৱীৰ ভৱিষ্যত। মৃত্যুৰ পূৰ্বে ভাংগাই ৫০৭৯টা ভৱিষ্যদ্বাণী কৰি গৈছে। তেওঁৰ এনে বহু ভৱিষ্যদ্বাণী আছে যিবোৰ এতিয়ালৈকে সত্য বুলি প্ৰমাণিত হৈছে। বাবা ভেংগাই ২০২৪ বৰ্ষৰ বাবেও বহু কথা কৈছিল, এই সকলোবোৰ যদি সঁচা হয়, তেন্তে পৃথিৱীত আলোড়নৰ সৃষ্টি কৰিব।

২০২৪ বৰ্ষৰ বাবে বাবা ভাংগাৰ ভৱিষ্যদ্বাণী-
অৰ্থনৈতিক সংকট- বাবা ভেংগাই কৈছিল যে ২০২৪ চনত দেশ আৰু বিশ্বই ভয়ংকৰ অৰ্থনৈতিক সংকটৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। বিশ্বত ক্ৰমবৰ্ধমান উত্তেজনা, যুদ্ধ আৰু পশ্চিমৰ পৰা পূবলৈ ক্ষমতাৰ পৰিৱৰ্তনৰ বাবে হয়তো বিশ্বই অৰ্থনৈতিক সংকটৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

গ্ল’বেল ৱাৰ্মিং- ভেংগাৰ ভৱিষ্যদ্বাণী অনুসৰি ২০২৪ চনত বিশ্বৰ কিছুমান ঠাইতো গোলকীয় উষ্ণতাৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। গোলকীয় উষ্ণতাৰ বাবে মানুহে তীব্ৰ গৰমৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। ইয়াৰ বাবেই পৃথিৱীত প্ৰতিকূল পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে।

চাইবাৰ আক্ৰমণ- বাবা ভেংগাই কৈছিল যে বিশ্বত চাইবাৰ আক্ৰমণৰ কাণ্ড বৃদ্ধি পাব। বহু প্ৰখ্যাত কোম্পানী হেকিঙৰ সন্মুখীন হৈছে। দেশৰ সংস্থাসমূহো হেকাৰৰ লক্ষ্য হৈ পৰিছিল। চাইবাৰ হেকাৰে পাৱাৰ গ্ৰীড আৰু পানী পৰিশোধন প্লাণ্টত আক্ৰমণ কৰিব পাৰে।

জৈৱ অস্ত্ৰ পৰীক্ষা- বাবা ভেংগাৰ ভৱিষ্যদ্বাণী অনুসৰি বিশ্বৰ সৰ্ববৃহৎ দেশখনে ২০২৪ চনত জৈৱ অস্ত্ৰ পৰীক্ষা কৰিব পাৰিব। যদি বাবা ভেংগাৰ এই ভৱিষ্যদ্বাণী সত্য বুলি প্ৰমাণিত হয় তেন্তে পৃথিৱীত ভয়ংকৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ব।

বাবা ভাংগাৰ সঁচা প্ৰমাণিত হোৱা ভৱিষ্যদ্বাণী-
ডায়েনাৰ মৃত্যুৰ পৰা আৰম্ভ কৰি ৯/১১ৰ সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণ আৰু বাৰাক ওবামা আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি হোৱালৈকে সকলো কথা বাবা ভেংগাই ভৱিষ্যদ্বাণী কৰিছিল। বহু দেশৰ বাবে যেতিয়াই যেতিয়াই বানপানী, ভূমিকম্প আৰু ছুনামীৰ ভৱিষ্যদ্বাণী কৰিছিল সকলো সঁচা হৈছে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *