কুণ্ডলীত কি গ্ৰহৰ দোষ হ’লে প্ৰেমত প্ৰতাৰণাৰ সন্মুখিন হয় লোক

কুণ্ডলীত কি গ্ৰহৰ দোষ হ’লে প্ৰেমত প্ৰতাৰণাৰ সন্মুখিন হয় লোক

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

কুণ্ডলীত কি গ্ৰহৰ দোষ হ’লে প্ৰেমত প্ৰতাৰণাৰ সন্মুখিন হয় লোক

সম্পৰ্ক আৰু প্ৰেমৰ বিষয় গ্ৰহ আৰু নক্ষত্ৰই গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। যদি গ্ৰহ শুভ হয় তেন্তে প্ৰেমত সফলতা লাভ কৰে আৰু বৈবাহিক জীৱনো সুখী হৈ থাকে। যদি ৰাশিফলত গ্ৰহৰ অৱস্থান বেয়া হয় তেন্তে ব্যক্তিজনে বাৰে বাৰে প্ৰেমত প্ৰতাৰিত হয়।

এই গ্ৰহবোৰৰ বাবেই প্ৰেমত প্ৰতাৰিত হয় লোক-
ৰাশিফলত পঞ্চমেশ আৰু সপ্তমেশে সম্পৰ্কক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে। যেতিয়া শুভ গ্ৰহবোৰে এই ঘৰবোৰক দৃষ্টি নিক্ষেপ কৰে, তেতিয়া ব্যক্তিজনৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কবোৰ অধিক শক্তিশালী হৈ পৰে আৰু তেওঁ প্ৰকৃত প্ৰেম পায়।

এই শুভ গ্ৰহবোৰৰ প্ৰভাৱৰ বাবে সংগীৰ ভাগ্য ভাল হয়। একে সময়তে যেতিয়া ৰাশিফলৰ এই ঘৰটো কোনো বেয়া গ্ৰহ বা কোনো নিষ্ঠুৰ গ্ৰহৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হয়, তেতিয়া প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সদায় কিবা নহয় কিবা বাধা থাকে। এইবোৰৰ বাবেই প্ৰেমত সফলতা নাপায়।

যদি পঞ্চমেশ আৰু সপ্তমেশ ৰাশিফলত দুৰ্বল হয় তেন্তে ব্যক্তিজনে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত বিফলতাৰ সন্মুখীন হয়। এজন ব্যক্তিৰ সম্পৰ্কত বাৰে বাৰে প্ৰতাৰিত হয়।

জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ মতে ৰাহু, মংগল, সূৰ্য্য আৰু শনি গ্ৰহৰ কোনো এটা যদি উচ্চ ৰাশিত থাকে, তেন্তে তেওঁলোকৰ দৃষ্টি উচ্চ ৰাশিৰ পৰা পঞ্চম স্থান আৰু সপ্তম স্থানত পৰে, তেন্তে এই পৰিস্থিতিও প্ৰেম জীৱনৰ বাবে ভাল নহয়।

ৰাহু, কেতু আৰু চন্দ্ৰৰ সংযোগ ৰাশিফলত থাকিলেও প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সমস্যাৰ সৃষ্টি হয়। চন্দ্ৰৰ বাবেই মনৰ চিন্তাবোৰ সলনি হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু প্ৰতিটো বিষয়তে বিবাদ হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে।

ৰাহুৰ মহাদাশক সম্পৰ্কৰ বাবে বিপদজনক বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ বাবেই ব্যক্তিজনৰ ধৈৰ্য্যৰ অভাৱ হয় আৰু সম্পৰ্কত বান্ধ খাবলৈ ভয় কৰে। ইয়াৰ মহাদশাৰ সময়ত এজন ব্যক্তিয়ে প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধতা আৰু সম্পৰ্ক ৰক্ষা কৰাত বহুত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হয়। তেওঁলোকৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্থিৰ হৈ নাথাকে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *