২৩ বছৰৰ মুৰত হ’বলৈ গৈ আছে গ্ৰহৰ এনে সংযোগ, এই ৰাশিৰলোকৰ বাবে বহুত শুভ যদিও শুভ কামত বাধা

২৩ বছৰৰ মুৰত হ’বলৈ গৈ আছে গ্ৰহৰ এনে সংযোগ, এই ৰাশিৰলোকৰ বাবে বহুত শুভ যদিও শুভ কামত বাধা

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

২৩ বছৰৰ মুৰত হ’বলৈ গৈ আছে গ্ৰহৰ এনে সংযোগ, এই ৰাশিৰলোকৰ বাবে বহুত শুভ যদিও শুভ কামত বাধা

২৩ বছৰৰ পাছত গ্ৰহৰ এনে সংমিশ্ৰণ ঘটিছে যে মে’ আৰু জুন মাহত অনুষ্ঠিত নহব কোনো বিবাহ কাৰ্য বা পূজা পাঠ । গ্ৰহৰ এক আচৰিত সংযোগে কিছু ৰাশিৰ লোকৰ জীৱনলৈ আনিব সুখ-সমৃদ্ধি আৰু ঐশ্বৰ্য। পাছে বাধা থাকিব মাংগলিক কাৰ্যত।

ঐশ্বৰ্য আৰু গৌৰৱৰ কাৰণ বুলি বিবেচিত জ্ঞান গ্ৰহ শুক্ৰ আৰু বৃহস্পতিৰ অস্তিত্বৰ বাবে ৬৯ দিনলৈ শুভ কাম সম্পন্ন নহ’ব। ইয়াৰ উপৰিও শুক্ৰ, বৃহস্পতি আৰু সূৰ্য্যই মিলি মেষ ৰাশিত ত্ৰিগ্ৰহী যোগ গঠন কৰি আছে।

১ মে’ৰ পৰা ৮ জুলাইলৈ সকলো ধৰণৰ শুভ কাম বন্ধ থাকিব। ২৯ এপ্ৰিলত নিশা ১১:১৩ বজাত শুক্ৰ গ্ৰহ অস্তিত্ব লাভ কৰিব। ইয়াৰ ৭ তাৰিখ অৰ্থাৎ ৬ মে’ত বৃহস্পতিও নিশা প্ৰায় ১১ বজাত অস্ত যাব।

সূৰ্য্যক গ্ৰহৰ ৰজা বুলি কোৱা হয়। জ্যোতিষৰ মতে যেতিয়াই কোনো গ্ৰহ সূৰ্য্যৰ ওচৰলৈ আহে তেতিয়াই সূৰ্য্যৰ প্ৰভাৱৰ বাবে ই শক্তিহীন হৈ পৰে। যাৰ বাবে ইয়াৰ শক্তি দুৰ্বল হৈ পৰে, ইয়াক জ্যোতিষত সেই গ্ৰহৰ চেটিং বোলা হয়। শুক্ৰক বৈবাহিক জীৱন, সমৃদ্ধি আৰু গৌৰৱৰ কাৰক হিচাপে গণ্য কৰা হয়। গতিকে ইয়াৰ সূৰ্যাস্তৰ পিছত শুভ কাম নিষিদ্ধ। এই সময়ত কৰা বিবাহ সফল নহয় বুলি ধৰ্মীয় বিশ্বাস আছে।

আনহাতে গ্ৰহৰ এই সংযোগে সুখ সমৃদ্ধি আনিব এই তিনি ৰাশিৰ লোকৰ জীৱনলৈ-

মেষ ৰাশি- শুক্ৰ আৰু সূৰ্যৰ অৱস্থানে এই ৰাশিৰ লোকৰ বাবে অতিকে ভাল দিন আনিব। চাকৰি আৰু ব্যৱসায়ৰ বাবে অনুকুল। ধনৰ প্ৰবাহ বাঢ়িব। কেৰিয়াৰত অহা বাধাবোৰ আঁতৰিব। চাকৰিৰ সন্ধান সম্পূৰ্ণ হ’ব। বৈবাহিক জীৱনত দুখ আঁতৰিব সুখ ভৰি পৰিব। কৰ্মত নিয়োজিত লোকৰ পদোন্নতি হব।

কন্যা ৰাশি- দুয়ো ৰাশিৰ সংযোগে এই ৰাশিৰ লোকৰ জীৱনলৈও বহু সুখ লৈ আহিব। কেৰিয়ালত বহু উন্নতি হব। বিবাহিত জীৱনত সুখ বাঢ়িব। সামাজিক মৰ্যাদা আৰু প্ৰতিপত্তি বৃদ্ধি পাব। আকৰ্ষণৰ কেন্দ্ৰবিন্দু হৈ পৰিব।

তুলা ৰাশি- সূৰ্য আৰু শুক্ৰৰ সংযোগে এই ৰাশিৰ লোকৰ জীৱনলৈয়ো সুখ কঢ়িয়াই আনিব। কোনো ভাল খবৰ লাভ কৰিব। দীৰ্ঘদিন ধৰি বাকি থকা কাম সম্পূৰ্ণ হব। সম্পত্তি বৃদ্ধি পাব। সকলোৰে পৰা শলাগ লাভ কৰিব। ব্যৱসায়ত বহুত উন্নতি। পঢ়াৰ ক্ষেত্ৰত বহুত ভাল ফল লাভ কৰিব এই ৰাশিৰ লোকে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *