ঈদৰ দিনাই শোকৱহ ঘটনা, স্কুল বাছ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্থ হৈ বহু আহত, নিহত ৬ শিশু

ঈদৰ দিনাই শোকৱহ ঘটনা, স্কুল বাছ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্থ হৈ বহু আহত, নিহত ৬ শিশু

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

ঈদৰ দিনাই শোকৱহ ঘটনা, স্কুল বাছ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্থ হৈ বহু আহত, নিহত ৬ শিশু

ঈদৰ উলহ-মালহৰ মাজতে এক অতিকে শোকাৱহ ঘটনা সংঘটিত হৈছে । এখন স্কুলীয়া বাছ দুৰ্ঘটনাৰ সন্মুখিন হয়। যাৰ ফলত ঠাইতে প্ৰাণ হেৰুৱাই ৬ টিকৈ শিশুৱে। লগতে আহত বহুতো।

এই শোকাৱহ ঘটনা সংঘটিত হৈছে হাৰিয়ানাত। যি দুৰ্ঘটনা ফলত বৰ্তমানলৈ প্ৰাণ হেৰুৱাইছে ৬ টি কৈ শিশুৱে। আনহাতে ১৫ টি শিশু গুৰুতৰভাৱে আহত। বাছখনে ৩০ টি শিশু কঢ়িয়াই নিছিল ।

ৰাজ্যখনৰ মহেন্দ্ৰগড় জিলাত সংঘটিত হৈছে এই ঘটনা। আৰক্ষীয়ে জানিব দিয়া অনুসৰি, ঈদৰ বন্ধ আছিল তথাপি বিদ্যালয় খোলা ৰাখিছিল বিদ্যালয় কৰ্তৃপক্ষই।

আনহাতে ইয়াকো কয় যে, দুৰ্ঘটনাত পতিত হোৱা বাছ খনৰ ২০১৮ চনতেই ফিটনেছ চাৰ্টিফিকেটৰ ম্যাদ উকলি গৈছে। লগতে স্থানীয় প্ৰত্যক্ষদৰ্শীয়ে জনোৱা অনুসৰি দু্ৰ্ঘটনাৰ সময়ত বাছখনৰ চালকে মদ্যপান কৰি ৰাখিছিল।

কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে এক্স (পূৰ্বৰ টুইটাৰ)ৰ জৰিয়তে স্কুল বাছ দুৰ্ঘটনাত মৃত্যুক লৈ শোক প্ৰকাশ কৰাৰ লগতে স্থানীয় প্ৰশাসনৰ দ্বাৰা আহত শিশুসকলক সহায় আগবঢ়োৱা হ’ব বুলি আশ্বাস দিয়ে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *