সীতা নৱমীত ৰবি যোগ, লক্ষ্মীবাৰে লক্ষ্মী আহিব এই ৫ ৰাশিৰ জাতকৰ ঘৰলৈ

সীতা নৱমীত ৰবি যোগ, লক্ষ্মীবাৰে লক্ষ্মী আহিব এই ৫ ৰাশিৰ জাতকৰ ঘৰলৈ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

১৬ মে বৃহস্পতিবাৰ পঞ্জিকা অনুসৰি ব’হাগ মাহৰ শুক্লা নৱমী তিথি৷ আজি সীতা নৱমীও৷ কেলেণ্ডাৰ অনুসৰি বৃষ সংক্ৰান্তীৰ পৰাই আৰম্ভ হৈছে জেঠ মাহ৷ শাস্ত্ৰ অনুসৰি এই দিনটোত জন্ম হৈছিল সীতা দেৱীৰ৷ চন্দ্ৰই দিনজুৰি অৱস্থান কৰিব সূৰ্যৰ ৰাশি সিংহত৷ জ্যোতিষ গণনা অনুসৰি আজি কেইবাটাও বেছ শুভ যোগ তৈয়াৰ হ’ব৷ এই শুভ যোগসমূহ হৈছে ৰবি যোগ আৰু ধ্ৰুৱ যোগ৷ ইয়াৰোপৰি বৃহস্পতিবাৰে থাকিব মঘা নক্ষত্ৰৰ প্ৰভাৱ৷ ইয়াৰ ফলত দিনটো বিশেষ গুৰুত্বপূৰ্ণ হৈ পৰিছে৷ হিন্দুধৰ্ম মতে বৃহস্পতিবাৰ হৈছে শ্ৰীবিষ্ণুৰ প্ৰিয় দিন৷ বৃহস্পতিবাৰক লক্ষ্মীবাৰ বুলিও কোৱা হয়৷ ইয়াৰ সৈতে সীতা নৱমীৰ দিনটোৰ মাহাত্ম্য বিশেষভাৱে বৃদ্ধি পাইছে৷ জ্যোতিষবিদে জনোৱা অনুসৰি এই সকলো শুভ যোগৰ কাৰণে নানান দিশৰ পৰা উন্নতি কৰিব কেইটামান ৰাশিৰ জাতকে৷ ১৬ মে বৃহস্পতিবাৰে সুখ সৌভাগ্য বাঢ়িব এইকেইটা ৰাশিৰ জীৱনত৷

মেষ ৰাশি

সীতা নৱমীত দিনটো ভালধৰণে পাৰ হ’ব মেষ ৰাশিৰ জাতকৰ৷ আপোনাৰ নেতৃত্বত সকলো কামেই সফলতাৰে সম্পন্ন হ’ব৷ আপোনাৰ কামত উৎসাহ দেখি বিৰোধীয়ে আপোনাক ভয় কৰিব৷ নতুন চাকৰি লাভৰো যোগ আছে মেষ ৰাশিৰ জাতকৰ৷ পাৰিবাৰিক ব্যৱসায়ৰ পৰা কাংখিত সাফল্য লাভ কৰিব পাৰে৷

সিংহ ৰাশি

শ্ৰীবিষ্ণুৰ আশীৰ্বাদত সুন্দৰ দিন কটাব সিংহ ৰাশিৰ জাতকে৷ সংগীৰ সৈতে বুজাপৰা বাঢ়িব৷ ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ মনত সুখ শান্তিয়ে বিৰাজ কৰিব৷ সন্ধিয়া কোনো আত্মীয়ৰ সৈতে দেখা সাক্ষাৎ হ’ব পাৰে৷ ব্যৱসায়ত উন্নতিৰ পৰিকল্পনা কৰিলে শুভ ফল লাভ কৰিব৷ কাৰ্যালয়ৰ পৰিস্থিতি সিংহ ৰাশিৰ জাতকৰ বাবে অনুকূল৷ ঘৰত সুখৰ পৰিবেশে বিৰাজ কৰিব৷

মকৰ ৰাশি

বৃহস্পতিবাৰে ধ্ৰুৱ যোগৰ প্ৰভাৱত সুখ আৰু সমৃদ্ধি বাঢ়িব মকৰ ৰাশিৰ জাতকৰ৷ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে পৰীক্ষাত বিশেষ সাফল্য লাভ কৰিব৷ বিনিয়োগৰ পৰা মোটা আৰ্থিক লাভ পাব পাৰে৷ নিজৰ জ্ঞান আৰু বুদ্ধি কামত লগাই সুফল পাব৷

কুম্ভ ৰাশি

ৰবি যোগৰ প্ৰভাৱত কুম্ভ ৰাশিৰ দিনটো শুভ হ’ব৷ আপোনাৰ ঘৰত কোনো অনুষ্ঠান আয়োজিত হ’ব পাৰে৷ এই অনুষ্ঠান পৰিয়ালৰ সকলো সদস্যৰ সৈতে উপভোগ কৰিব৷ আপোনাৰ জনপ্ৰিয়তা বৃদ্ধি পাব৷ আৰ্থিকভাৱেও লাভৱান হ’ব আপুনি৷

মীন ৰাশি

উৎসাহ আৰু আত্মবিশ্বাসেৰে ভৰপূৰ হৈ থাকিব মীন ৰাশিৰ জাতক৷ আপুনি যি কামতেই হাত নিদিয়ক কিয় জয় লাভ কৰিবই৷ সন্ধিয়াবেলা পুৰণা বন্ধুক লগ পাব পাৰে৷ পৰিয়ালৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক পূৰ্বতকৈ ভাল হ’ব৷ কেৰিয়াৰত কোনো সুখবৰ আহিব পাৰে৷

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *