শ্লিপ অৱ টাং কাৰ নহয়? যুধিষ্ঠিৰৰো ভুল হৈছিল, স্বৰ্গলৈ যাঁওতে নৰকত উপস্থিত হৈছিল। মহাভাৰতৰ যুদ্ধ জেহাদে আছিলঃ আৰ পি শৰ্মা

শ্লিপ অৱ টাং কাৰ নহয়? যুধিষ্ঠিৰৰো ভুল হৈছিল, স্বৰ্গলৈ যাঁওতে নৰকত উপস্থিত হৈছিল। মহাভাৰতৰ যুদ্ধ জেহাদে আছিলঃ আৰ পি শৰ্মা

admin_news

admin_news

admin_news

admin_news

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

NB NEWS- অসম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ সভাপতি ভূপেন বৰাক সমৰ্থন কৰিবলৈ গৈ ন-কংগ্ৰেছী তথা প্ৰাক্তন বিজেপি সাংসদ আৰ পি শৰ্মাই লাভ জেহাদৰ নতুন ব্যাখ্যা দাঙি ধৰিলে। ৰামায়ন, মহাভাৰতৰ উদাহৰণ দাঙি ধৰি তেওঁ কয়, ‘ৰামৰো ভুল হৈছিল যাৰবাবে সীতা বনবাস লৈ যাব লগা হৈছিল। যুধিষ্ঠিৰৰো ভুল হৈছিল, স্বৰ্গলৈ যাঁওতে নৰকত উপস্থিত হৈছিল। মহাভাৰতৰ যুদ্ধ জেহাদে আছিল।’

ইয়াৰোপৰি ভূপেন বৰাৰ সমৰ্থনত আৰ পি শৰ্মাই কয়, ‘শ্লিপ অৱ টাং কাৰ নহয়? ৰামৰো ভুল হৈছিল, যুধিষ্ঠিৰৰো ভুল হৈছিল। আমি মানুহহে ভগৱান নহয়।
ভূপেন বৰাই ভুল স্বীকাৰ কৰি ক্ষমা খুজিলে, সমাজে মানিও ল’লে। লাভ জেহাদ অৰ্থ কোনেও ভালদৰে নাজানে। মুখ্যমন্ত্ৰীয়েও ৰাজনীতিৰ বাবেই লাভ জেহাদৰ অৰ্থ ভালদৰে নুবুজে। মই আৰএছ এছ কৰি কোৰাণ, গীতা, বাইবেল সকলো পঢ়িছো। ৰমজানৰ সময়ত মই কোৰাণ পঢ়ো। বিজেপিত চতুৰ্থ, পঞ্চম শ্ৰেণীলৈকে পঢ়া বহু জ্ঞানীলোক আছে। তেওঁলোকে যদি এই কথা বুজা নাই আমি কি কৰিম। মোদীয়েও ছোনীয়া গান্ধীক বিদেশী গাই বুলি কৈছিল। ৰাহুল গান্ধীকো জাৰ্চী গাইৰ পোৱালী বুলি কৈছিল মোদীয়ে। ৰাহুল গান্ধীয়ে ৭-৮ বছৰ ধৰি একো এটা মাত মতা নাই। ক্ষমা কৰাৰ শক্তি ৰাহুল গান্ধীৰ আছে, সেয়ে তেওঁ গ্ৰেট মেন।’

আৰ পি শৰ্মাই লগতে কয়, ‘ভুল মুখ্যমন্ত্ৰীয়েও কৰে কিন্তু ক্ষমা খুজে জানো? বিজেপিয়ে অকল ধৰ্মৰ ৰাজনীতিহে কৰে। হিন্দু মুছলমান কৰি চিবিআই, ইডিৰ ভয় খুওৱাই শাসনলৈ আহিব খুজিছে বিজেপিয়ে। এইবোৰত ৰাইজ অতিষ্ঠ হৈছে। বাজপেয়ীৰ সময়ত লাভ জেহাদ নাছিল মোদীৰ সময়তহে লাভ জেহাদ হৈছে। কোৰাণ ভালদৰে পঢ়িলেহে জেহাদ কি বুজিব।’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *